Tekster, Tekster – Mis värk on?

Kutsuti kribama tekste Teksterisse. Minu jaoks täitsa uus keskkond – kuidas teistele? Kasutate?

Plaan on sinna kirja panna paar paremat pala minu Aafrika seiklustest – aga mitte ainult.

Näiteks alustasin seal ka prooviks kolme osalist järjejuttu Leedulannast õpetajanna läbi elamiste põhjal rahutuste aegu Elevandiluurannikul ning mõne aja pärast ehk avan seal ka Aafrika televisiooni teo köögi poolt.

Ehk siis teemad, mis ka aktiivsetele Ety-blogi lugejatele uued on!

5 thoughts on “Tekster, Tekster – Mis värk on?

 1. Ma olen seal ise kirjutajana registreeritud – ühtteist avaldasin ka aga pudrujõed veel ei voola. Sellest tekkiski küsimus kas projekt on ennast käima tõmmand ja kuidas lugejaskonnaga on. Reeglid on saidil väga hästi seletatud kuid lugejaks registreeritute hulka ei leia – vastav statistika oleks ju tore. Minu lugude loeatavuse kahjuks räägib pisut ka see, et mõni teem aon blogis kasutamist leidnud varem kuigi püüan leida avaldamiseks põnevat mida blogisse ei lisa, et teksteris sentide eest lugeja sama teksti hiljem blogist tasuta leides end petetuna ei tunneks. Saidi kasuks räägib tasuta päevalugude populaarsus – sest mõttes et miski lugejaskond ikka on olemas. 🙂

 2. Vastavalt autoriõiguse seadusele (https://www.riigiteataja.ee/akt/106012011034) jagunevad autori õigused varalisteks ja isiklikeks. Isiklikke õigusi ei saa mitte mingil kujul võõrandada ja jäävad autorile tema elu lõpuni ja pärijatele 70 aastaks.

  Varalisi õigusi aga saab müüa, s.t et autor saab oma töö eest tasu ja maksja saab omakorda õigused teatud tingimustel avaldada. Tingimustes lepitakse kokku Litsentsilepingus.

  Ükski väljaanne ei taha, et temalt varastatakse, sest vastasel korral kaotaks ettevõtmine mõtte. Ajakirjanduslik tava on, et tohib vaid refereerida õigustatud mahus ja peab viitama allikale. Selles mõttes kuuluvad kõigi Teksteri tekstida autoriõigused selle väljaandjale. Autori isiklikke õigusi tööle ei saa Tekster kuidagi ära võtta, sest need on seaduse kaitse all.

  Püüame autoritega arendada vastastiku kasulikku ja üksteist mõistvat koostööd. Seepärast me ei pahanda, kui autor avaldab meil lugusid, mis on ka tema blogis, kuid ütleme ausalt – parem oleks nii autorile, kui ka Teksterile, kui ta avaldab ennast vaid ühes kohas. See on talle kasulik, sest, tõesti, miks maksta loo eest, kui blogist saab tasuta lugeda?!

  Meie filosoofia on lihtne: tekste reklaamidesse ei uputa, pakume põnevaid lisafunktsioone, oleme avatud kõigile, püüdleme selle poole, et pakkuda tekste, mida kusagil mujal lugeda ei saa ja autor omab võimalust teenida palju suudab – kui on hea lugu! Seega, sõlmides koostööleppe (konto loomise hetkel ja nõustudes Kasutustingimustega) anname autorile täieliku vabaduse – kirjutama ei pea, kuid võib ja teeni palju suudad!

  Kõik suur kasvab aeglaselt…

  Tule ja proovi: http://eesti.tekster.eu

  Avasta uusi võimalusi: http://tekstiabi.tekster.eu (uus projekt)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *