Tõenäosus üks mustmiljonile…

Sa oled Eestis ja soovid helistada sõbrale naaberasulas kuid teed numbri valmisel näpuka ja helistad hoopis Aafrikasse… aga kõikide Ghana mobiiltelefoni numbrite hulgast valisid sa KOGEMATA selle numbri, mis kuulub Eestlasele? Et sa helistad KOGEMATA Aafrikasse aga sulle vastatakse Eesti keeles? Yeah right…

Aga kui uskuda, siis eile üks Eesti sell sellise numbrivalmisnäpuka tegi….

Nimelt eile hommikul näitas sissetulev kõne Eesti numbrit. õhinaga vastasin – aga ühendus katkes. Proovisin tagasi helistada aga polnud piisavalt krediiti.

Damn! Igasugused mõtted hakkasid peas tiirlema, kes see küll olla võiks – tuttava numbriga igal juhul tegu ei olnud.

Mõni Ghanasse tulev eestlane, kes blogist numbri leidis? Mõni ajakirjanik? Koda-migra? Pealtnägija??? Ja mida kõike veel..

Igal juhul oli selge see, et tagasi tuleb helistada. Seadsin sammud kontorist välja et krediiti sebida. Laadisin kõneaja ja helistasin tagasi:
“Tere olen Ethel Ghanast, helistasite?” “Kssshhhhhhhhssssssssssss shshshshshs” katkestasin k6ne.
Hetke pärast helistes telefon jälle ja näitas sama numbrit. Vastasin.
“Tere, amm kes te olete?” kuulen telefonist. Hämmastunult seletan siis uuesti, et Ethel Ghanast.
“Ghanast!!!!!!” Hüüatatakse telefoni. “Oih, mina küll ei tea – ma tahtsin hoopis Juuru helistada, sorry!”

Nojah, vale ühendus, siis vale ühendus. Mis teha. Leppisin olukorraga. Aga no tõesti, selliseid asju ei juhtu ju?!?

2 thoughts on “Tõenäosus üks mustmiljonile…

  1. Tõesti paranormaalne nähtus 🙂
    Mul juhtus kunagi nii, et helistasin Eestist USA-sse, aga jätsin suunakoodi 1 telefoninumbri ette panemata, nii et number algas USA kohaliku suunakoodiga 212 (ma ei teadnud siis, et 1 oleks ka tulnud ette valida). Esimesed kaks korda ei saanud kedagi kätte, aga siis sain õige, USA-s elava inimese, toru otsa. Pärast oli telefoniarvel rida “kõned Eestist Aafrikasse” ja minutihind 3 korda kõrgem, kui USA-sse helistades oleks olnud. Võtsin EMT-ga ühendust, et “kuda-kuda?” Nemad väitsid, et helistasin Egiptusesse, sest number algas 2-ga, mis olla Egiptuse suunakood. Ütlesin, et päris kindlasti rääkisin USA-s elava inimesega, kes sel hetkel ei saanud Egiptuses olla. Ja küsisin, et kuidas ma siis sain USA inimese kätte, kui mul kood vale oli ja nende andmed Egitpust näitavad. Et kuidas on see tehniliselt võimalik. Sellele küsimusele enam vastust ei saanud. Kas siis kõne läks läbi Egiptuse USA-sse? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *