Töötavale üksikemale võiks vabalt logistiku kutsetunnistuse anda…

Ma peaks välja nuputama, mis lastest sügisel saab. Silverile saaks ma koha lausa kahte valitud lasteaeda kolmest. Samas kui Mariet ei taha eriti keegi peale selle asenduslasteaia.

Tammsaare eelmine kuu korra andis lootust aga vahepeal on Marie nende järjekorras hoopis kaugemale, ehk 9ndaks nihkunud ja see enam eriti lootusrikkalt ei kõla.

Järjekorra nr 9 see tähendab ju pmst POOL rühma. Ja nii palju äraütlejaid vaevalt leidub.
Ülejõel oleks ta 6es aga seal on ainult üks sõimerühm niiet jälle teistpidi kahtlane.

Alguses ma hädaldasin, et issand issand kuidas ma kahe lapsega seiklen linnaliini bussidega kuskile Kuldse Kodu kanti Kiige tänavale Tralli lasteaeda kui ise elan rannas ja töötan Papiniidus. Siis sai Silver Tammsaarde koha ja mul esimese hooga oli reaktsioon, et Jeee – ühe lapsega bussides ringi logistada ja siis ligi kilomeeter mööda Kaevu tänavat kõmpida on ju palju lihtsam. Aga see tähendas siis pmst seda, et ma jalutan 2 lapsega kõigepealt Tammsaare lasteaeda ja seal riietan ühe lapse lahti, teine kärsitult ootamas ja siis liiguksin ühe lapsega bussi peale jne (samas kui Marie jookseks parema meelega kohe Tammsaare lastega mängima)…

Enne hommikusööki tahaks temaga ikka lasteaias kohal olla. See tähendab aga suht varast starti kodust (sest enne tuleb ju Silver Tammsaare lasteaeda viia).

Ok, stardin vara, saan mõlemad lapsed lasteada. Vabal päeval on lihtne – siis stardin õhtupoolikul ka vara ja võtan kõigepealt Marie Tralli lasteaiast ja lähen temaga koos Tammsaarde Silverile järgi.

Aga kui ma olen tööl siis peab sama tiiru tegema mu ema. Kui aga mina olen tööl ja ema on õhtuses vahetuses siis läheb tal kahte lasteaeda jõudmisega juba suht keeruliseks, sest ta ise töötab ka lasteaias ja lõpetab tööpäeva samal ajal mis teised lasteaiad.

Nii kui mina olen tööl ja ema on õhtuses vahetuses ja juhtub olema see kuu kus emal on valverühm, siis peab lastele minema järgi lapsehoidja.

Kõigepealt Mariele Talli lasteaeda ja siis Silverile Tammsaarde…. ei ei ei seda ma küll ei taha, et Marie poolvõõra inimesega kuskil linnaliini bussides seikleks. Lisaks veel see kulu pool, mis kindlasti läheks suuremaks kui hoidja kahes kohas peab käima.

Mõistlik tunduks siis ikkagi panna lapsed koos Tralli – sinna kaugele. Siis on üks viimine ja toomine.. Oeh…. No miski hetk varsti tuleks see otsus vastu võtta ja Tallile teada anda, et nad teaks meiega arvestada. Muidu langeb see koht ka veel ära…

Oot samas… äkki see pole nii halb variant kui ma Tralli koha nn maha magan? Sest siis peaks ju linn Põnnilat edasi finantseerima kui neil mulle kohta pakkuda pole…

Sellisel juhul oleks kaks last küll erinevates lasteaedades, aga noh enam vähem samas piirkonnas.

Mhmmm….. kumba nüüd eelistada – kaks last ühes lasteaias aga kuradima kaugel. Või kaks last erinevates lasteaedades aga kodule lähedal?

Ma ei ole tehniliselt küll üksikema – abikaasa on täiesti olemas. Nii finatsiliselt ja moraalselt. Aga kuivõrd ta asub teisel mandril on see tööpäevadel laste lasteaiast koju saamine ikka paras logistika sest abikaasa selles kaasa lüüa ei saa.

Mu arust polegi Pärnus nagu väga palju töökohti kuskohast jõuaks alati kella viieks lapsele lasteaeda järgi. Sinna viimisega on lihtsam – lasteaiad alustavad ikka suht vara. (Aga jah see tähendab, et lõpetavad ikka ka suht palju varem kui enamus töölisi.) Mingi 8st 17ni kesklinna kontoritöö oleks see, mis lubaks kenasti lapse lasteaiast ära tuua. Paljudel emadel selline töö Pärnu linnas on?

Sestap, kui minu teha oleks siis ma kirjutaks töötavatele üksikemadele kohe Logistikas kutsetunnistuse või kraadi välja. Niiet ettevõtte juhid – kui logistikut otsite, siis uurige kõigepealt kas kandidaatide hulgas on töötavaid ükskikemasid – neil on logistiku tööks head eeldused 🙂

Mina planeerin oma laste kojutoomisi sellise tabeli alusel kus on kirjas minu töögraafik ja sellele on märgitud ema töised vahetused ning neile päevadele kus ema õhtune vahetus langeb kokku minu tööpäevaga olen palganud siis inimese, kes mu lapsed lastehoiust ära tooks.

graafik, lapsehoidja, töögraafik, logistika, tagasi eestis
planeerimine

 

Nii, aga need 8 ema, kes te olete juba enne mind võtnud plaani  oma laps see sügis Tammsaare lasteaia sõimerühma panna – mõelge ikka ilusti järele.

Kas te tõesti tahate oma pesamuna nii vara lasteaeda panna?

Äkki ootaks veel natukene?

Las ta kasvab, läheb järgmine aasta….. ta on teil ju niii pisikene eksju….

Ja need 5 ema kes, enne meie Mariet oma last Ülejõele soovivad saata – veel ei ole hilja helistada ja koht ära öelda! Ausalt! 🙂

4 thoughts on “Töötavale üksikemale võiks vabalt logistiku kutsetunnistuse anda…

  1. Ma loodan, et teil näkkab Ülejõe lasteiaga. Minu poiss liigub sügisel sõimerühmast aiarühma ja mul on endal pisar silmas kuna õpetajad lastega kaasa ei liigi. Ehk siis mõnusad õpetajad on Ülejõel, aed ise ka.

    1. Mulle jah täna see Ülejõe direktriss jättis superhea mulje. Ta Ülejõe osas väga lootusrikas polnud – just kuna neil ainult üks sõim on aga ta ikka võttis mu jaoks aega ja seletas nii põhjalikult seda süsteemi ja tsekkas läbi mingi programmi et kes mulle veel kohta pakuvad

    1. Oh, see on nii hea küsimus 🙂 Tal olid tegelt esmapäevaks piletid Türki, et seal täna Eesti Saatkonnas viisa vestlusel osaleda. Et me lootsime siis 23.05 saada Ghana Türgi saatkonnast talle Türki transiitviisa. Aga 23 toimus ainult vestlus ja viisa vastust lubatakse alles 10 päeva pärast. Seega lükkasime jälle kõik kohtumised ja piletid 2 nädalat edasi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *