Uber. Jagan tasuta taksosõitu!

Kartsin, mis ma kartsin aga Uberi kasuks ma eelmises postituses kirjeldatud rongile kiirustamise päeval ikkagi otsustasin.

Ja väga hea, et otsustasin sest nüüd eelistan tavalisele taksole iga kell Uberit.

Ei mingit müntidega mässamist.

Uberit kasutades on väga mugav juhile lihtsalt aitähh öelda ja minema kõndida – sularaha sinult keegi ei küsi vaid kogu arveldus käib automaatselt vastavalt sõidetud marsruudile Uberkontoga ühendatud pangakaardi kaudu. Palju turvalisem. Rahakott püsib kindlalt kotis ja ei ole mingit sahmimist ega kottide kallal kohmitsemist.

 

Appi kaudu tellimine ja jälgimine.

Ei mingit paanikat või nuputamist teemal, et huvitav kui kaugel autod ón ja kui kaua neil minuni jõudmiseks aega võiks kuluda ja et mis kell ma nüüd taksofirmasse helistama peaks et masin saada õigeks ajaks ja siis oma kohtumisele või rongile jõuda hilinemiseta.

Võtad Uberi Aplikatsiooni nutitelefonis lahti ja näed kui kaugel masinad on. Sobival hetkel lihtsalt vajutad “request UberPop” ja auto tuleb. Samal ajal saad jälgida kogu tema trajektoori ja kaua tal veel sinuni jõuda jäänud on, sobival hetkel kui auto maja ette jõudmas on jõudmas hiillid näiteks koosolekuruumist välja ja ongi OK. Säästad ennast näiteks keset kooslekut (või noh minu puhul keset koolitust) tehtavast piinlikust sosinahäälsest telefonikõnest “palun mulle taksot…..”

Soodne.

Eile sõitsin bussijaamast Tõnismäele hotelli + maksin kolm millegiga. Siis lihavõtete ajal sõitsin mustamäelt sõpruse puiesteelt Balti Jaama ja maksin 5.17 Eurot. Eelmine reede tegin täpselt sama sõidu aga siis maksin Balti Jaama saamise eest 7 eurot. Kurta ei ole põhjust, sest autot tellides tuli ka teade, et pole läheduses vabat masinat ja kas aksepteerin 1.5x kallimat hinda. Aksepteerisin ja sain auto 12 minutiga. Muidu on nad minuni jõudnud 5 minutiga.

Pärast sõitu tuleb sul tsekk emaili peale ning juhi kohta saad anda hinnangut 5 palli skaalal ning kommenteerida.

Niiet mina Uberdan edasi…..

A kus need tasuta sõidud siis on?

Nii üks viis kuni 10 eurost tasuta sõitu saada on trükkida Uberiga liitudes kampaania koodiks: ethela69ue  ( siis saad sina tasuta sõidu ja mina ka)

A kui 10 eurone sõit nadi tundub siis trüki APRILLI kuu jooksul kampaaniakoodis hoopis: UBERLOVESSTARMAN

Nimelt tegi AS Starman esimesel aprillil sellist nalja, et kuulutas et neil on nüüd ka sõidujagamiseteenus, mille sisu oli siis umbes see, et tehnikud sõidavad niikuinii mööda linna ringi ja nendega saab kaasa sõita.

Uber aga hakkas selle nalja sõnasabast kinni ja noh nüüd see polegi enam nii väga nali. Tuletan siiski veel meelde, et Starmani kliendid, kes seda kampaaniakoodi soovivad kasutada peaksid seda siis tegema aprilli kuu jooksul ikkagi.

Pakkumine kehtib vaid neile Starmani klientidele, kellest saavad nüüd uued Uberi kasutajad.

Muidu arvas keegi vahepeal ära, et kuhu ma siis tööle sain?

uber

¤ Pilt on võetud Starman Eesti facebooki lehelt!

 

 

8 thoughts on “Uber. Jagan tasuta taksosõitu!

 1. Uber on inimesi ära kasutav püramiidskeem, millega on kahjuks liitumas Eesti riik ja maksuamet – meil ei ole vaja Welcome to Estonia märki otsida, me saame veel kurikuulsaks.

  Uber kohtleb oma juhte hullemini kui loomi, meelitades referralitega, laenudega, tühjade lubadustega – Uberi tõttu on juhid kaotanud kodu, jäänud võlgadesse, see on firma, mis tõi kolmanda maailma orjuse USA-sse ja Euroopasse tagasi.

 2. See juht võib esialgu rahul olla, sest ta ei oska arvutada.
  Ühel päeval on tal tuhandetesse ulatuv kulu autoremondi eest ja siis on pekkis. Või ärkab EMTA üles ja küsib tulumaksu.

  Selle hinnaga, mis Uber autosid jooksutab, ei ole ole võimalik kasumilikult opereerida. Sama kehtib odavataksode kohta. Vähemalt 40% ajast sõidetakse tühjalt ning kui auto kulu jooksva km kohta on 0.2 € (korralikul autol, uus MB, võib see ka 0.5 per km olla), siis on uberdamine lauslollus.

  Muidugi korraks tekib illusioon, et teenid raha kui Uber sulle kord nädalas ülekande teeb.

  Ja taksot ei sõidaks Uberi juht muidugi – taksokindlustus, kasko, kohustuslik ettevõtlusvorm ja maksude tasumine, taksoseadmed, bürokraatia ja dok ajamine neelab päris kena hulga raha, lisaks autole tuleb alustades min 1200 kulu, mida uberijuhil ei teki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *