Ühiskaardid Pärnusse – Põnev!!!

Alles ma kurtsin, et olin järjekordsele Tallinna koolitusele minnes oma ühiskaardi Pärnusse unustanud ja pidin pealinnas liiklemiseks 2 euro eest jälle uue ostma. Mingi kolmanda kaardi vist juba sest Starmani baaskoolituse ajal kulus mul ka neid mingi 2 tükki. No pole ju harjunud kaasas kandma.

Hetkel mul siis olemas nii isikustatud kui ka isikustamatta ühiskaart. See roheline Tallinna oma. Aga Pärnu kaartide kohta käiva artikli kommentaariumist lugesin välja, et ka Tartu ja Tallinna ühiskaarti saab Pärnus kasutada – lihtsalt peab olema vastava linna sõiduõigus aktiveeritud ja validaator tunneb selle ära ja kui kaardile on laetud raha siis arvestab validaator bussi sisenemisel raha ümber piletiks. 

No ma loodan ikka, et ta teeb selle piletiks konverteerimise õigesti. Sest Starmani baaskoolituse ajast mäletan kuidas Tartu tüdruk kasutas Tallinna bussis Tartu kaarti ja siis validaator arvestas tal pileti hinnaks mingi 55 senti, samas kui Tallinna pilet maksis sel ajal 1 euro. Ma küsisin veel, kas ta on õpilane, aga ta väitis radkindlalt, et ta kuskil ei õpi ning ei osanud pakkuda, miks ra odavamat hinda sai – olevat kogu aeg sellist summat maksnud. 

Niiet kui mu Tallinna roheline kaart peaks hakkama Pärnusse 60sendiste piletite asemel hoopis 1 euroseid pileteid müüma siis saab roheline Tallinna kaart küll kiiresti sinise Pärnu kaardi vastu vahetatud. Muidu küll ei näe põhjust jälle uue kaardi ostmiseks. Kuigi ilusam tundus olevat ka see sinise Pärnu kaardi disain. Aga no homsest hakatakse neid müüma ja Juulist hakkavad kehtima – niiet põnev saab olema! 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *