Vabakutseliste tööportaal (neile kes netis tõsist tööd teha tahavad)

Ma olen mõnda aega ehitanud sellist poolpassiivset sissetulekut fotopankade ja erinevate klikiprogrammidega ja ei kurda – Kui mitte midagi rohkemat siis aastas uue laptopi või telefoni raha tiksub sealt kokku küll.

Aga mõned nädalad tagasi võtsin enda poole elama töötu/rahatu Austraalia tsiki ning tutvustasin talle ka neid netis teenimise ideid ning tema võttis kätte, uuris ja puuris, ning leidis miskit hoopis huvitavat!

Portaali Freelancer!

Ma olin tegelikult oma online karjääri ehitades varem ka märganud neid vabakutseliste tööportaale – aga tõsisesmat tähelepanu hakkasin ma neile pöörama alles peale seda kui mu külaline hõiskas, et ta võitis esimese projekti!

Niiet ma hakkasin ka Freelanceriks – tegin profiili, panin kirja 20 oskust ning hakkasin panustama.
Siinkohal mainin ära, et ega uustulijatel seal kohe kerge pole – konkurentsi on palju ning portaal pakub soodusseisu need vabakutselised, kellel seal juba tehtud projekte ning soovitusi on. (Samas tööandja võib sinu kasuks otsustada ka siis kui portaali meelsest sinu võimalused projekti saada alal keskmise on)

Seega uue tulijana panustasin mina madalale hinnale. Esimene nädal ei saanud ma midagi. Siis hakkasin pakkumistega kaasa saatma juba korralike kaaskirju ning eelmine nädal võitsingi oma esimese Andmesisestustöö. Pmst müüsin oma netitööjõu üliodavalt Indiasse.

Minu esimese töö sisuks oli kopeerida 300 kuulutust OLX India lehelt minu tööandja portaali. Kulus mul selleks 3 päeva ning tasuks sain 12 dollarit ning positiivse tagasisideme tööandjalt.

freelancer, vabakutseline, tööportaal, review
Ilus algus

Tööandja pakutud eelarve projektile oli 10-30 dollarit. Mina tegin pakkumise 12 dollarile. Loodetavasti aitavad esimesed positiivsed tagasisidemed edaspidi juba panustada suurematele projektidele – noh siis kui ma juba tundun piisavalt usaldusväärne töövõtja.

Minu pärusmaaks on seal siis andmesisestus ja veebidisain ning “virtuaalne assistent”. Minu Austraalia külaline kirjutab artikleid. Lisaks on seal veel palju tõlketõid, animatsioone, SEO optimeerimise- , blogimise, turundamise- ning wordpressi templeitide installeerimise ja käkkimise töid.

Põhimõtteliselt saad sa seal ise sisestada 20 oskust ja siis kui klikid “Minu oskustele vastavad projektid” selekteerib portaal juba ise välja need pakkumised, mis sulle võiks sobida. Teed sobivale projektile panuse ja jääd tööandja tagasisidet ootama. Nagu ma ütlesin – konkurente ikka on – seega kirjuta ilus ja ennast kiitev kaaskiri – see aitab!

Andme sisestuse vallas on ka palju pettureid, seega ära usu kedagi, kes uurib tasustamise meetodite kohta portaali väliselt või kutsub sind näiteks Skypesse. Oige tööandja maksab Freelancer portaalile ja Freelancer portaal maksab sulle. See kõik ei ole muidugi tasuta – pakkumist tehes näed kui palju Freelancer portaal sinu pakkumisele lisab. St kui sa tahad pakkuda tööandjale odavamat hinda – näiteks 10 dollarit siis tasub sul oma hinnaks sisestada hoopis 8 – nii paistab pakkumine koos Freelanceri tasuga tööandjale ikka 10. Freelancer ei võta projekti vahendamise eest mingit tasu enne kui projekt on sulle kinnitatud ja sa oled projekti tööandjalt vastu võtnud.

Esimene tasu, mis su paypali kontolt Freelancer portaalile läheb on pisut suurem kui 20% projekti vahendamise tasu (mis on tavaline taks hiljem) vaid esimese maksega läheb väike lisatasu ka paypali konto kinnitamise eest. Siiski, ei paanikat – projekti eest saadav tasu katab selle kulu ja lisab kasumi.

Samas on Freelancer Portaal ka hea võimalus ise soodsalt netitööjõudu palgata!

Liitu SIIN!

———————————————————————–

*** Kes vabakutseliseks ei viitsi hakata on ediselt kutsutud klikkima allolevale bannerile ning liituma minu referraliks hoopis kliki ja uuringute Portaalis Superpay.me:

6 thoughts on “Vabakutseliste tööportaal (neile kes netis tõsist tööd teha tahavad)

  1. Kusjuures sel Austraalia tsikil kes praegu minu pool “crashib” on seal hakanud juba suht hästi minema. Tal püsitööandja kes iga päev annab 6 dollari eest artikleid kirjutada ja siis paar suuremat projekti ka! 🙂 Et jah sealt ikka saab, aga mina sain jah enda esimese töö siis kui panustasin kõige madalamale hinnale ja saatsin samal ajal kaasa nii põhjaliku kaaskirja nagu kandideeriks kuskile põhitööle 🙂

  2. Ma olen väga head tulemused saanud Elance (uue nimega Upwork) portaalis. Hetkel ei viitsi seal küll enam eriti tegeleda, aga nt igasuguseid rewrite’i ja article spinning võis vajadusel vorpida küll. Kõige “parem” tööots oli vist $500 40 000 sõnalise ghostwriting loo eest. Mõnes mõttes küll alamakstud aga vähemalt oli huvitav.

    Boonus ka see, et sealtkaudu on mind leidnud ka mitmed Eesti kliendid, kellele hetkel nüüd väljaspool Elance’i tööd teen.

  3. Jah, neid portaale on päris palju ning ma leian, et nende rohkus on ühtlasi peale reisisellide ideaalseks võimaluseks näiteks neile, inimestele kes elavad maakohas ja tunnevad, et seal neile tööalaselt väljundit pole kuigi oskusi jaguks. Ideaalis on minu tulevik see, et ma elan perega kuskil looduskaunis maakohas (misiganes riigis) kus lastel ruumi ringi joosta aga tööd nokitsen teha internetis….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *