Voodi vs diivanvoodi?

Nii korteriga hakkab vaikselt ühele poole saama. (Notar on 19.04) 

Nüüd käib hoogne mööbli valimine. Mitte, et mul pärast sissemakse tegemist raha või midagi sellist järel oleks aga mõnest asjast ei saa üle ega ümber. Eriti kui suveperioodil korterit välja rentida tahan.

Külmkapi olen juba välja valinud. Ootab mind seal Euronicsis ja maksab 250 oeh… Muideks – käisin kasutatud kodumasinate poes ka ja seal nagu alla 300 euroseid külmikuid ei hakanudki silma. Niiet jah, külmiku osas – uus tuleb odavam.

Alguses ma olin kindel, et magamisasemeks saab diivanvoodi ja elutoa ning magamistoa eraldan liugustega- et siis vajadusel teha kahest väiksemast toast üks suur tuba ja noh siis on ju hea kui voodi saab diivaniks kokku teha.

See liuguste paigaldamine toimub kunagi hiljem. Noh, millalgi siis kui mul need korteristuga seotud kulutuste esimesed haavad lakutud saavad.

Siis hakkasin mõtlema, et äkki diivanvoodi on püsiva magamisasemena ebamugav ja vaja ikka päris voodit. Kuna korter väike ja panipaiku vähe, siis päris voodi peab kindlasti olema sahtlite või voodipesukastiga.

See tähendab et 200+ Eurot voodiraamile, mis ei sisalda isegi voodipõhja. Sinna osta siis veel juurde need põhja lipid ja madrats ja noh lai madrats (140-160cm) on ka üle 200 euro. Ja noh eeldame, et ma tahaks midagi kobedamat kui katmata vedrudega või ainult vahuga madratsit, siis oleks tulemuseks üks täitsa korralik pankrot.

Niiet hakkasin uuesti vaatama diianvoodite poole. Neile pole ju eraldi madratsit ega voodilippe vaja osta, ning voodipesukastid on ka suuremal osal olemas. Magamismugavuse tõstmiseks saab ju alati lisada kattemadratsi – seda siis kunagi hiljem, kui ma rikkam olen. Nii kaua ehk kannatab vedrude peal ära?

Sest noh diuvanvoodi saaks kätte nii 400 euro eest. Mõne eksenplari lausa 300ga – jah ODAVAMALT KUI VOODI! Ning tegemist oleks ju ka multifunktsionaalsema tootega.

Kellel on kogemusi diivanvoodiga püsiva magamisasemena? Kiitke ja laitke!

Hansamööblis hakkas silma päris vahvaid valikuif:

Selle värv diivanina pole mu lemmik. (Liiga tume) Samas voodina on suht vähe vahet mis värvi kattega see on sest voodipesu on ju niikuinii olemas. Tollel tootel on magamisaseme laius 145cm ja bonnel vedrustus+ vaht. Ei kõla halvasti ju mitte. Voodipesukast olemas ja dekoratiivpadjad kuuluvad komplekti!

See on lihtsalt nii ilus. Aga jah pisut kallis. Et voodi + madrats tuleks odavam. Aga miskit siukest otsiks ma kunagi rikkamas tulevikus siis hoopis sinna elutoa poolele.

ODAV! Noortepärane ja lõbus! Kasutusele võtaks ta voodina aga no diivanina näeb ta ka ju ikka väga seff välja? Magamisaseme laius 155 cm ( Voodi puhul oleksingi sihtinud laiust 160, niiet väga ideaali lähedane). Bonell vedrustus. Vahtu pole aga no selle lisapehmuse saab siis tekitada hiljem (kui rohkem raha on) kattemadratsiga. Sinnamaani ajaks asja ära nii diivani kui voodina. Odavamalt saaks ta kätte igaljuhul kui voodi+madratsi. Voodipesukast ja värgid särgid komplektis.

0 thoughts on “Voodi vs diivanvoodi?

 1. Ma olen üürikasse ostnud kasutatud külmkapi ja diivani ostis üürnik. Lasin hinda alla. Ma pärnuga pole kursis, aga oleme ostnud lehelt kodukaubad.ee. Tasub vaadata, ehk tuleb kasutatult ja koos transpordiga siiski soodsam, 250 kõlab kui mitte kõige parem firma.
  Ja ära muretse diivani/voodi pehmuse pärast 😊 Mõnele meeldib just ju kõva ja mõnele ülipehme. Vaata kindlasti ka nt mõnest fb grupist kasutatud voodeid. Jällegi, kokkuhoid.
  Lisaks, ehk tasuks mõelda suveperioodil korter üürida airbnb-ga? Endal küll rohkem sebimist, aga vb kasum on parem.

  Ja palju õnne! Kinnisvara ja üürimisega seotud asjad on nii minu teema. Väga põnev

  1. Airbnbga plaaningi üürida suvel ning Weekend festivali ajal ja siis ise alles sügisel sisse kolida. Muidu endale võiks mööblit nii tasapisi sisse osta ja esialgu kasvõi madratsil magada aga turistidel oleks vaja kohe korralikku korterit võimalikult paljude magamiskohtadega. See 250 oli jah mingi Sandy aga no uuena garantiid ja asjad vinks-vonks

 2. Diivanvoodid pole pidevaks magamiseks mõeldud ning kipuvad niimoodi üsna kiiresti ära vajuma ja ebamugavaks muutuma.
  Kas Mai keskuse kasutatud mööbli poes käisid? Seal hiljuti oli külmikuid nii 60€ ringis. Ja üks soodne täispuidust voodiraam minu meelest ka.
  Ostsime endale mõned kuud tagasi vedrumadratsi. Jyskist Price Star Bonneli, 140 cm lai ja maksis 90 €. Ja julgen öelda, et magada on sellel mõnusam kui kordi kallimal madratsil. Ja kui see odavmadrats ka vaid 3 aastat mõnus on siis ikkagi on mõistlik investeering.

  1. Mai Keskuse omas pole veel käind. Olen piilunud Jenny Kruuset ja Shalomi üritasin minna ( aga sattusin kauba vastuvõtu ajal, mil pood kinni – samas see hea vihje sellele et seal nüüd uus kaup ;)) 90 euri on tõesti hea hind madrstsile. Jyskis piilusin ühte paljude sahtlitega voodit ka aga kardan, et kvaltiteet pole kõige parem. …See kus ma külmikute hindu nägin ja tagurpidi poest välja tulin oli Riia mnt kasutatud kodumasinate pood.

   1. Vaata siis Mai keskust ka, meil endal sealt päris mitu asjalikku mööblitükki ostetud. Jyski asju tuleb lihtsalt katsuda. Räägitakse jah, et lagunevad juba vaadates aga minu 8 aastat tagasi ostetud riidekapp ja kummut on 3 kolimist üle elanud ning toimivad jätkuvalt. Eks iga asja kvaliteet sõltubki konkreetsest asjast mitte tingimata poest.

  2. Kle see Mai Keskuse pood on ära kadunud. Läksin täna sinna oma väljavalitud voodit ära tooma aga uksed kinni ja silti ka polnud. Kõrvalpoe müüa rääkis, et kuu aega pole näinud – ega sul kontakte pole?

 3. see Mai Keskus oli küll super koht! Tekkis tahtmine see peale korteri kätte saamist tühjaks osta 😀! Aga no voodi otsingud on nüüd küll läbi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *