Võtan ühe vana asja käsile jälle… ja katsun seekord ära lõpetada ka..

Ma käisin kunagi, üle 10 aasta tagasi autokoolis. Terve kooli käisin läbi. Esmaabikoolitusel sain veel 100% tulemuse ja olin hirmus uhke.

Igatahes edasi enam nii hästi ei läinud.

Sõidu tunde võtsin need kohustuslikud 21 + teist sama palju peale. Teooria tegin ARK-is 100% peale ja siis sõidueksamilt kukkusin kolinal läbi. Lausa kaks korda.

Nüüd on ilmas ringi reisitud ja ma olen otsaga Pärnus tagasi. Ma muudkui mõtlesin, et kui elu siin (töö ja lapsed jne ) kindlasse rütmi tiksub siis võtan selle lubade asja uuesti käsile.

Uurisin erinevaid autokoole ja OÜ Autosõit tundus hea valik. Ma arvasin, et pean kõik agusest peale uuesti tegema ja õppima (noh sõidu ma olen küll nii ära unustanud, et ilmselt kuluvadki kõik need 20 ära) ja hullult raha maksma ja nii.

Esialgu see kulu pool kõige hullem ei tundunudki. Et tüüpi maksad teooria kursuse 32 euri (E-õppe korral) ja siis sõidud eraldi 18 euri igaüks.  Ja siis veel esmaabi ja siis veel libedasõit ja pimeda sõit ja juba saigi päris palju asju….

Nii siis võtsin oma vana autokooli Aidega ühendust ja uurisin, et äkki minu 13 -14 aasta vanune esmaabi koolitus kehtib veel. Tuli välja, et mitte ainult esmaabi ei kehti vaid kogu värk kehtib. Ma võin lihtsalt minna kohale ja lahendada TASUTA seal teste kuni olen valmis uuesti ARKi minema. Ja sõidu tunde ka saan võtta siis täpselt nii palju kui vaja. Et noh, äkki on vahepeal mingi ime juhtunud ja ma olen autosõidu osas kuidagi andekaks saanud või midagi ja näiteks saan 20 tunni asemel hoopis 10ga hakkama…… Äkki…no tore oleks.. 🙂

Noh nii saigi mulle järgmiseks reedeks kirja hoopis sõidutund. Ja siis ikkagi Aides. Aga noh kui ma peaks tundma, et see kuidagi hirmus kauge käija on, saan ma võtta vajaliku arvu tunde kodust vaid jalutuskäigu kaugusel asuvast OÜlt Autosõit ka. Eks näis.

Igatahes, mind lihtsalt niiiiiiii vaimustas Aide suhtumine, et nüüd pmst 14 aastat hiljem ma olen ikkagi nende õpilane ja saan tausta kasutada arvutit ja teha teste, et ARKi eksamiks valmistuda. Nii nii armas!!!

Loodetavasti läheb mul see aasta paremini kui 14 aastat tagasi 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *