Yksikute jõululiste varjupaik

Kuskil novembris tuli Annaliese mulle pakkuma, et nemad Jõulude ajal perega LAVi reisivad ja ma võiks detsember-Jaanuar nende majas elada, sõpradega basseini serval Jõulu tähistada ja nende koera-kassi toita. Võtsin pakkumise vastu teadmisega, et jõuluõhtu veedan basseini serval ilmselt üksi – kõik ju reisivad jõuluks koju… Lucia, Aqua, Mohamed…… KõIK!!!!

Kui mõne uue tuttava sobitasin siis vestluse algusfraasides poetasin tihti küsimuse ega värske tuttav juhuslikult Jõule Accras ei veeda. Vastused olid enamasti: “No I will be in New Zealand!” “No I travel back home!” ” No I will be in India!” “No, my flight to England is on 17th!” Ok selge. Jõulud üksi.

WRONG! Varsti tutvusin ma oma Itaalia armastusega, ma küll esiti kutile suhte arengus suurt lootust ei andnud aga sellest hoolimata jalutas ta samal päeval kui olin lõpuks nõustunud temaga veel kokku saama, reisibüroosse ja tühistas oma lennu tagasi koju, mis muidu oleks toimunud juba kahe nädala pärast. Jõulud basseini kaldal nägusa kuid verinoore Itaalia/Liibüa kutiga – mhmmmm pole paha 😉 !!!

Jõulugrill bassa ääres 🙂 Mõnna!

Nädal hiljem teatas Lucia, et tema praegu siiski koju ei lenda ja veedab Jõulud minuga Accras.

Veel Parem!!!!

Värskelt uude majja kolinud saind teate, et Mohamed leidis uue töö Accras ja loobub seega pakkumisest Saudi Araabias ja jääb ka Jõule meiega veetma – temale on see siis esimene kord tähistada Jõule. Samuti ei ole kunagi varem Jõule pidanud India kutt Sahil, kes kas ka Accrasse jääb ja meie Jõululauda tuleb.

Hahhaaaa ei ole enam minu Jõulud nii üksikud midagi.

Siis hakkas teated tulema tõelistest hädalistest.

David – USA kutt, kes kaks nädalat tagasi kolis Aqua ja Emmaga ühte majja elama, aint et Aqua ja Emma sõidavad koju… mis siin ikka mõelda – kutsusime enda seltsi.

Ja Brasiilia tsikk – Nähtavasti ainuke Brasiillanna, kes see aasta Jõuluks koju ei sõida – mis siis ikka Tatiana meie Jõulu nimekirja.

Mani – Ukrainia kutt, aaaaaaaaaaaaaaaaah! Kuidas me tema üksi jätame, ja kutse teele saigi.

Ling, või Tzing..või Jing – no misiganes ta nimi on aga see Hiina tsikk, kes äsja laekus ja Accras veel kedagi ei tunne. Lisame nimekirja! Jang??? Aaaah keda huvitab, mis see nimi oli..

Ja veel Esther(Singapur) ja Maro(Liibanon) ja Damien (Trinidad) ja…

ennem kui arugi sain olin korraldamas Jõulusöömat 12nele inimesele. 100% kindel ei ole, kas seda pidasid ülemused silmas kui lubasid mõned sõbrad nende poole külla kutsuda. Loodetavasti :))

Jõulumenüü: See söök, mida Lucia ema tavaliselt Slovakkias Jõuluks kokkab ja kartuli salat ning mõned suupisted näiteks Viinavahuga kalasuupisted? Retsept kõlab piisavalt jõukohaselt isegi minusugusele algajale kokkajale 🙂

meie tänaõhtune peopaik 🙂

3 thoughts on “Yksikute jõululiste varjupaik

  1. Siin blogis on alati huvitavad lood. Suur tänu!
    Aga praegu paelus mind see pilt!
    Küll on ilusad toolid! Loodan, et jõulupidu läks korda!
    Head vana aasta lõppu!
    Mirri

  2. Lausa kadestamisväärne tundub, sest meie istusime 3 päeva lumevangis. Olime jõuluvangid. Teie peopaik tõesti noobel, sulatab vaadates üles sellest jamast mindki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *