Lisaks kahele inimlapsele on meil kodus veel 3 kuune kassilaps kel pahad kombed küljes.
Laste suurest armastusest loomade vastu sai kassilaps majja võetud aga paistab, et tunded ei ole vastastikkused sest kassilaps kipub näitama, mida ta minu lastest arvab nende riiete peale sirtsutades. Lisaks on sirtsud diivanis ja laste riiete kapis. Minu garderoobis käib kass ka pikutamas aga sinna pole veel pahandusi jätnud.
Urine-Off ja Vanishi pesu
Õnneks on tänapäeval igasugu tarku vahendeid mis neutraliseerivad isegi nii vänget aroomi kui seda on kassi kuse hais.
Loomapoes on siis müügil toode nimega Urine-Off, mida on siis spets koera kuse haisu vastu ja kassi kuse haisu vastu kasutamiseks.
Lisaks soovitasid foorumid Vanishiga pesu. Ütleks, et Urine Off töötab päris hästi, aga nii kaua kui diivan pole lõplikult ära kuivanud on haisu veel tunda.
Ehk siis diivan peab ikka tõesti super super kuiv olema kõige sisemiste kihtideni välja, et haisu poleks tunda.
Selleks, et kass pahast kombest lahti saaks soovitatakse kastreerimist – no sellega tuleb üks jagu veel oodata, sest opereerida saab teda alles 6 kuu vanuselt.
Loomafoorumites soovitati veel äädikalahust. Ehk siis need kohad, kus tahta kassi eemale hoida tuleks kerge äädikalahusega ära pesta ja siis see äädika lõhn peletab kassi eemale.
Suht kahju oli esmap seda äädikapesu ette võtta sest diivan oli vahepeal kenasti ära kuivanud ja lõhnas värskelt. Ma muudkui käisin ja nuhkisin seal aga kuna teadsin, et varem või hiljem see kass uuesti diivani täis laseb, siis tegin ikka südame kõvaks ja asusin äädikaga diivani kallale. Mis tähendab, et see vastik, mitte otseselt kuse, vaid pigem märja looma hais on toas mõneks ajaks tagasi.
Ega ma äädika lahuse täpset retsepti ei uurinud – ikka siuh asja kallale ja valasin umbes pool pudelit seda äädikat sinna pesuvette . Ülejäänud äädikat kasutan pesumasinas laste riiete pesemisel, et kass ka neist eemale hoiaks.
Peaks mainima, et äädikas toimis väga hästi. Kass hoidis diivanilt eemale ja abikaasa samuti. Eile õhtuks oli suurem äädika lõhn toast kadunud ja abikaasa hakkas ennast vaikselt tagasi diivanile sättima.
Kass aga endiselt mööbli peale ei kipu. Jess!!! Peaks vist laste riidekappi ka veidi äädikat kallama!
Olgu siinkohal mainitud, et abikaasal on tegelikult lubatud diivanil istuda, lihtsalt see äädika lahus sai pisut kangem kui vaja 🙂
Igaks juhuks küsi mõnest kliinikust, kas kohe kindlasti alla 6-kuust ei steriliseerita. Kui suuremat kasvu loom siis äkki kvalifitseerub juba 5-kuuselt? Usu, märgistamine lõppeb.
Mis haisu puutub siis enamikule kassidele ei meeldi ka tsitruselised. Hõõru nt apelsinikoorega kohti, kuhu ei taha, et kass läheks. Mõned laotavad näiteks apelsinikoored ukse ette ja kass ei lähe neist üle. Apelsini eeterlik õli ilmselt teeb ka sama töö ära.
Oh, seda tsitruse värki proovin. Apelsin lõhnab märksa meeldivamalt kui äädikas 😉
Kastreerimine aitab tõesti, aga kui on mingid väga kindlad kohad, kus kusik käib, siis pane sinna toit.
Toidu peale kass reeglina ei kuse. No nt kleebid kassikuivtoidutükid paberile ja paned selle teibiga diivani külge märgistamiskohale – kummaline ehk näeb välja, aga mis teha.
Kas lapsed kohtlevad kassi normaalselt ja lasevad tal rahus olla? Kass sirtsutab ka siis, kui tal on stress, näiteks kui lastel lubatakse teda pidevalt väntsutada, süles vedada jne.
Väga normaalselt ei kohtle. Ege me väntsutada ei luba ja nii palju kui võimalik me neid lahutame (kassi ja lapsi). Nad püüavad küll südamest, et “Tasa-tasa..” aga noh välja kukub see veel veits kohmakalt. Samas kui lapsed magavad kipub kass jälle neile kaissu või maksab päevased vintsutused kätte sellega, et hakkab neid magamise ajal üles äratama.