Eelmine nädal taidlesin maja taga oma enda väikseis aianurgas ning täna võtsin siis ette lehekoristuse ühisalal. Meeldib ju mulle endalegi seal grillida ja lastel kiikuda ning liumäest alla lasta. Küsisin tütrelt enne õue minekut, et kas ta plaanib mulle mingi hetk appi tulla aga ta vastas, et see oli ikka päris raske töö ja täna ei tule appi 🙂 Igaks juhuks otsisin ma talle siiski õue riided välja, et et noh juhul kui ta ümber mõtlema peaks, et ta siis kas liiga õhukeste või kõige puhtamate riietega mulle appi ei tuleks (nagu eelmine nädal). ja kadusin välja.
Biolagunevad kilekotid kui defitsiitkaup 🙂
Minu kodu Rimis biloagunevaid kilekotte ei müüda. Ega ka lähedal olevas A1000 kaupluses. Ja Port Arturi toidusepoes ega ka Delices ei müüda biolagunevaid kilekotte. Seal oli vaid neid väikseid 35 liitrieid, millega õues ei tee miskit. Üks kallis inimene uuris ehituspoest ka ja sealt ka ei saanud. Noh linnavalitsuse kommunaali osakonnas pidi müüdama. Aga Linnavalitsus nädalavahetusel ei tööta. Läksin siis reedel, enda arust enne tööpäeva lõppu neid sinna soetama aga tüng! Reedeti töötab linnavalitus vaid 16ni. Et nagu ummm…. millal siis tööl käiv inimene peaks saama soetada lehekoristuseks vajalikke biolagunevaid kotte?? Õnneks tutvuste kaudu õnnestus lõpuks 3 kotti tekitada. Ja seega otsustasin, et täpselt nii palju või vähe seal rühmangi kuni mu kolm kotti täis on. Kui korteriühistu huvitatud on, et ühisala korda saaks, siis tekitagu kotid. Nii nagu väga mitmed Korteriühistud teevad.
Kilekoti-säästu programmi silmas pidades alustasingi kõigepeal lehtede riisumist heki ja põõsaste alla – et noh kõik need putukad ja mutukad, kes just pidid talvituma lehehunnikutes ja kes omakorda lindudele toiduks on – noh kuskil lugesin sellist aia-targutust. ..Ma ise olen ses asjas justkui linnalaps esimest korda maal ja seega ei jaga teemat :). See “maal” oli muidugi siuke tinglik näide, sest aianurk, millest tegelikult jutt käib asub hoopis Pärnu Kesklinnas.
Anyway lükkasin lehed heki alla ja seal kus tundus, et tekib ikka põõsastesse liiga suur kuhi või mujalt lagedama platsi pealt, kus põõsad kaugel, sai lehed kotti pakitud. Nii sai lisaks algselt plaanis olnud parkimisplatsi ja grillinurga koristamisele ka kiigede ümbrus ning ka vastas maja grilliplats puhtaks lükatud. No läksin veits hoogu… 🙂
Sahar Marie käis ka korra vaatamas, mis ma seal toimetasin aga otsustas siiski ikka toas aja veetmise kasuks. Miski hetk kui ma õues toimetasin tõsteti üle tänava elav laps ka üle aia meie hoovi. Poiss kadus mänguasja kott käes meie trepikotta ning kuna järgnevate minutite jooksul lapsi hoovi peale mängima ei ilmunud, oli juba oodata, et mul on toas kahe lapse asemel kolm.
Grillinurk ja suured plaanid
Mul grillinurgas hetkel grilli ei olegi. Suvi läbi oleme nii hakkama saanud, et kui grillimise tuju tuleb siis jookseb keegi üle tee ja hiivab grillimiseks mu ema hoovist okste põletamise vanni, millele grillresti peale viskame.
Aga järgmiseks suveks plaanin tekitada ikka päris oma grilli. Ja siis tahaks veits võsa maha võtta. Hekk ei moodusta ammu enam ilusat täisnurka ümber rohuplatsi vaid on rõõmsalt laienenud. Mul mõte kännu tagant täiskasvanud osa maha võtta (eeldan, et mul pole vaja selleks mingit eri luba korteriühistult – ega ma tervet hekki maha ei võta ju. Aint nii, et korralik nurk tekiks jälle) ja siis tollele kõrgelt maha lõigatud puutüvele akutrelli abil (või misiganes tööriist sellega hakkama saab) puurida lauaplaat. Ideaalis ümmargune. Kui ma aga viisakat ümmargust puuplaati ei suuda tekitada siis käib ruut kah. Ja sinna ümber toppida siis toolid ja ongi lauake, millel siis enne grillimist liha ette valmistada ja pärast süüa. Kuskilt kohast lugesin, et siukseid võsa lõikamise töid on kõige õigem teha sügisel kui pole puudel lehti ega pungi. Seega varsti peaks ette võtma.
Kas mõistlik oleks selleks kasutada hekikääre või pigem seda murutrimmeri külge kinnituvat võsalõikurit? Noh mul on selline 3in1 murutrimmer-hekilõikur-võsalõikur. Noh neid otsinguid peab lihtsalt vahetama.