Minu lapsed on suht loomafännid. Alati kui kuskil mõnda looma näevad on vaja järele joosta ja peenikese häälega “Auauau” hüüda.
Mingi aeg mõtlesin juba hakata lastele väikest koreakutsikat otsima aga mind hoidis tagai see, et korterilepingus on kirjas punkt, et lemmikloomad ei ole lubatud.
Eelmine nädal jutustas kolleeg mulle kahest kassipojast, kelle ema rebane ära sõi …. kiirelt sai lugu abikaasale ümber jutustatud, kes julgustas mind kassipoegi koju tooma.
Selle ajaga, mis ma mõtet, seedisin jõudis üks kassilastest endale omaniku leida ja lahtiseks jäi vaid ühe karvapalli saatus.
Võtsin südame rindu ja helistasin korteriomanikule. Ta kinnitas, et tegu tüüplepinguga ja see lemmiklooma pidamise keeld ei ole seal tema soovitusel. Rääkisime mööbli saatusest ja tapeedi ribastamisest – mille kohta ma ütlesin, et pean niikuinii paikama hakkama kuna lapsed paaris kohas lahtisele tapeediservale küüned taha saanud.
Niiet omanikult OK olemas, sai siis nädalavahetusel meie pere täiendust.
Pärnu linna koerte ja kasside pidamise eeskiri
Googeldasin korterikassidekohta ning tutvusin meie linna koerte ja kasside pidamise eeskirjaga. Ning nii palju kui ma ka ei tahaks uut sõpra aeg – ajalt õue luusima lasta saab meie pere lemmikust ikkagi 100% toakass. Kiibitud-kohitsetud-vaktsineeritud toakass.
Meil on majal tegelikult suur õu ning raadiopiiret, mis lemmikut õuealalt ära ei lase müüakse ka kassidele, kuid selle kasutamiseks peaksin ma siiski natukene aias ringi kaevama ja kaablit pinna alla toppima. Hetkel elan üürikorteris ja siin jääb selline asi ikkagi ära. Eks tulevikus kui kunagi oma korteri soetab saab selle mõtte uuesti läbi mõelda.
Kiipimine-Kastreerimine-Vaktsineerimine
Fakt on, et kastreeritud kass lepib tubase eluga paremini. Vajalike protseduuride osas suhtlesin Ülejõe/Vana-Pärnu Loomakliinikuga, kes pakkus välja järgmised hinnad ning kava:
1.vaktsiin(16 EUR) 2 kuuselt
2. vaktsiin (20 EUR, sest selles ka marutaud sees) 3 kuuselt.
Kiipimine (15 EUR) 3 kuuselt.
Kastreerida(30 EUR) soovitav 6 kuuselt
Kartsin suuremaid numbreid, aga õnneks ei miskit konti murdvat.
Kassi kohanemine ja lapsed
Mariet meie uus pereliige kardab aga Silveriga klapivad nad juba täitsa hästi. Kusjuures klapp Silveriga on kassil palju parem kui minuga – nimelt minu peale ta kipub ikka šusisema kui teda voodi või kapi alt välja kangutan aga Silveri suunas ei tee ta piuksugi, kuigi mina hoian kassipoega käes palju paremini.
Salam-Silver käib sõbraga ringi ja muudkui seletab “Kiisu Salam oma” ja “My kiisu” (minu kiisu)
Mariet lubatakse kassi ligi täpselt nii palju kui järgmisel pildil näha 🙂
Nimeks sai uus pereliige Kuti ja esmapilgult tundub, et tegu täitsa taibuka isendiga.
Leidis kenasti üles oma liivakasti ning laskmata ennast segada kassiliiva aloe-vera lõhnast kasutab vähemalt paksemate hädade tarbeks täitsa õiget kohta – tubli poiss!
Hetkel on liiv veel pappkastis aga kui kassil liivakasti kasutamine selge on plaan liiv ümber kolida pealt kinnisesse kassi WCsse, et ka lapsed sellele ligi ei saaks. Ning hetkel on paista, et liiva saab kinnisesse tualetti ümber kolida üsna pea 🙂
Lihtsalt kriibib silma. Tualetti, siiski 🙂
Noh, siin on veel teisigi kirjavigu, aga usun, et need tekkisid hooletusest, mitte teadmatusest. Aga mul on hoopis küsimus, et kas Sinu mees on moslem? Moslemite jaoks pidid koerad ebapuhtad loomad olema. kassid vist siis mitte?
https://mechanicalmangineering.wordpress.com/2015/06/23/islam-ja-koerad/#comments
Ma üldiselt jah kirjutan nii nagu “torust tuleb” ja väga üle ei loe.
Mu mees on moslem ja ei ole tal probleemi ei kasside ega koertega. Ghanas kasvatasime Saksa Lamba koera ning tuttavate hulgas väga palju moslemitest koera(isegi koerte)pidajaid. Meie Ghanasse jäänud koera koos tema tütrega kasvatab edasi abikaasa isa (moslem) ja too koer ise oli kingitus teisest moslemperelt, kel koduaias peaegu et mini loomaaed kasvamas 🙂 (erinevad koerad, dzinzhillad, küülikud, sisalikud jne)
Mõtlesime siin ka vahepeal väikese koera võtmise peale aga korteri tingimustes tundub kass vist targem valik.