Koduleht kui müügitugi!

Eile “Suurte Inimeste Jutud” vastas mu vähese kapitaliga äri alustasmise blogipostitusele ning meie arvamused aktiivse müügi meetmete  osas läksid pisut lahku.

Pean tunnistama, et tõepoolest, minu aktiivse müügi kogemused Eestis jäävad minevikku 7+ aastat ja tõenäoliselt on selle ajaga turul palju muutunud. Kuid usu, et milline müügistrateegia valida on eelkõige kinni müüas. Mõnele meeldib telefonimüük ja ta teeb seda hästi. Samas kui mõni teine (mina) harab telefonijärele kerge vastikustundega aga see-eest särab näost näkku kohtumisel.

On nende eelistatud müügistrateegiatega kuidas on aga lõppkokkuvõttes taandus kõik siiski sellele, et leitavus Internetis on ülioluline.

 

  • Müügitehing telefoni teel: Kui ma just ei müü, midagi üliodavat või tuntud ajakirja tellimust, kipub klient ikka võtma mõtlemise aega ja me lepime kokku uue helistamise. Ma olen süstinud kliendile idee oma toote/teenuse vajadusest. Mida ta järgmiseks teeb? Kui ta vähegi pakutava üle mõtleb, läheb ta kodulehele lisainfot otsima! Aga kui mul kodulehte ei ole….. mhmmmm

 

  • Müügitehing kliendi kontoris: Minul tegelikult olnud õnne suurem osa selliseid tehinguid kohe ära sõlmida. Harvem on aga ette tulnud juhuseid kus pean jätma oma kontaktid ja mõne aja pärast ennast ja oma pakutavat toodet uuesti meelde tuletama. Kui ma esimesel kohtumisel ka tehingut ei sõlminud aga olen olnud piisavalt veenev, et potentsiaalne klient pakutava üle järele mõtlema jääb, siis läheb ta varem või hiljem minu tausta Googeldama ja pakutava kohta lisainfot uurima. Siinkohal jätkab kontoris alustatud veenmistööd stiilne koduleht. Kui mul seda aga ei ole kahaneb hoobilt minu kui ettevõtja tõsiseltvõetavus kliendi silmis.

 

  • Pakkumine E-maili teel: Nii ma oled teinud suurepärase esitluse telefoni teel aga võib-olla ei rääkinud ma lõppotsustajaga. Või peab minu klient pakutavat kellegiga arutama. Mida ta teeb? Ta palub mul saata pakkumine e-maili teel. (Jah mõnel juhul on see ka moodus Ei-ütlemise edasi lükkamiseks). Ma kujundan vinge presentatsiooni ja panen selle e-kirjaga kliendi poole teele. Ainult, et minu emaili aadress on Esnimi.Firmanimi@gmail.com  ja mul ei ole e-kirja allkirja osasse lisada kodulehe linki. No olgem ausad, ma jäta ju nii tõsiselt võetavat muljet. Juba Gmaili aadressilt pakkumise saamine on paras “Turn-off” ja kui mu ettevõte ei ole ka internetis leitav jätan ma tahes tahtmata paraja “Wanna-be” mulje. Umbes, et tahaks kangesti äri teha aga kodulehte ei ole ja domeeni ka ei ole….oot kas firma ikka on?

 

  • Uhke reklaamtahvel kiirtee ääres. Võibolla tutvustan ma uut toodet/teenust vinge reklaamplakati abil. Sa sõidad sellest mööda, aga liiklusvoo tõttu ei saa sa peatuda ja kontaktnumbrit üles kirjutada. Aga sa mäletad pakutava toote nime. Sa lööd selle esimesel vabal juhul otsingumootorisse aga minul ei ole kodulehekülge…. Sa otsid ja ei leia. Minu asemel leiad saa hoopis sarnast teenust pakkuva konkurendi! No mis muud oskan ma siinkohal öelda kui: “Palju õnne konkurendile kliendi puhul, kelle minu kinnimaksud reklaamtahvel talle tõi!”

 

Aga Kuskohast saada soodsalt kaasaegne ja nutiseadme sõbralik koduleht, et enam mitte kliente kaotada?

Vaata siia: http://www.netileht.com/

 

 

 

 

 

6 Replies to “Koduleht kui müügitugi!”

  1. Sellel okaccara.com lehel on Contact Usis nimest vist üks täht puudu. Flashi mainimine Euroopas ja Ameerikas on pigem piinlik seik (Flash on surnud ja tema viimane lõpp muutus juba üpris kurvaks). Lihtsalt mainin (selle kommentaari võiks ära kustutada).

  2. Oli jah OK Accra lehel nimest täht puudu. Tänud! Parandus sisse viidud. Eks ta ole jah, et uusi tehnoloogiaid tuleb peale, ise kasutan viimasel animatsioone tehes AfterEffectsi ja 3DS Maxi kuid leian, et nii kaua kui Flash teenustes olemas on, pole hullu ka selle mainimisest. Ma kohati aftereffectsi presentatsioonideski teen osad elemendid Flashis ja viin siis AfterEffectsi üle.

  3. Esimesel kommenteerijal on õigus, st et hoiaksid oma aega kokku kui Flashi asemel midagi tummisemat selgeks õpiksid, st ka klientidele pakuksid. Seda enam et iOS seadmed ei arva flashi näitamisest midagi. Ja kui sa reklaamid oma tegemisi kui nutiseadmetele suunatud veebilehe tegemist, siis flashiga jamamine kaugele ei vii. Mis aga puudutab kõikvõimalike animatsioonide kasutamist lehel, siis leiad veebist kerge vaevaga terve hulga uuringuid, mis kinnitavad, et nende kasutamine vähendab conversionit. Põhjalik postitus selle kohta on nt ConversionXL lehel siin http://conversionxl.com/dont-use-automatic-image-sliders-or-carousels-ignore-the-fad/

  4. Tegelikult on Flash vaid üks paljudest elementidest mida ma kasutan. Muutsin Veebis ära 2D ja 3D animatsioonid, et vähem segadust tekiks. Tegelikult kasutan ma nii Flashi, 3D Mayat, 3Ds Maxi koguanimatsiooni osaelementide loomiseks ja miksin need hiljem AfterEffectsis Avi formaadis videoks kokku. Ehk siis oskused on olemas ka nn tummisemate programmide osas.

    Mis veebibänneritesse puutub siis eelistatud tehnoloogia on hoopiski jQueri – töötab hästi ka siis kui nett pole teab mis kiire ning ei nõua erinevate pluginite olemasolu vaataja seadmes. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *