Ei tea jah mis häda mul oli delfi artikli juures olevaid kommentaare lugeda aga igas tahes jai sealt kõlama noot et ma ei taha Ghanast koju ja kõik on väga hästi sest ma oma blogis eriti ei kurda.
Kuigi nutublogid võivad populaarsed olla siis see lihtsalt ei ole minu stiil. Sorry!
Selle blogi eesmärk on tutvustada minu elu ja tegemisi Ghanas täpselt nii nagu need on. Ehk siis sihtgrup minu pere ja sõbrad Eestis ning muidu Aafrikahuvilised.
Võiks ju halamiseks eraldi blogi teha aga miski ütleb mulle, et ma ei suudaks seda väga “up to date” hoida, niiet esialgu seda ei tule.
Edu teile kommenteeriad! Ja need detektiivid ka, kes täna minu blogisse sattusid otsinguga “Ethel Köök võlad” – Andke minna 🙂 !
Ma lugesin ka seda artiklit. Tundub, et sulle on mitmeid variante pakutud, aga sulle sobib ainult see, kui mõni välisministeerumi ametnik sind käekõrval Eestisse toob. Kaks aastat ja pole olnud ühtegi sobivat laeva või?
Ja hoida reisides passi seljakotis? No anna andeks, aga selleks peab ikka püstiloll olema.
Eurooplase mugava eluga harjunul on muidugi lihtne arvustada, et ‘mismõttes pole ühtegi sobivat varianti leidnud’.
Edu, ja loodan, et lõpuks mingi nipiga ikka õnnestub!
Lehelugeja – ilma passita on ka laeva raske saada. Reisilaeva siit ei lähegi aga kaubalaevu see eest liigub. Näiteks Grimaldiga proovisin tulla aga ta teeb Lagoses U-pöörde ja isegi kui laevast maha ei lähe nõuab Nigeeria laevas olijailt viisat, mida passiga saaks aga mida tagasipöördumistunnistusega ei saa taodelda – -SIMPEL.
Oli variant veeta merel 3 kuud Porutgali kalalaeval, kes imestab et kuidas kolm kuud – siis see laev kalastab tagasiteel. Yksiku naisterahvana mehi täis laevas 3 kuud – omad riskid seal eks? Lisaks kehtib tagasipöördumise dokument vaid 1 kuu.
VM pakutud abi – tagasipöördumise dokumendi ma võtsin vastu aga seda ei aksepteerita kui Aafrika riikide viisat minna taotlema – proovitud, testitud, KINDEL!
Ma olin ju 2009 augustis autoga täiesti mineja. Masin oli olemas, reisikaaslane oli olemas – dokumendi võtsin ka Saksa saatkonnast aga viisasid ma ei saanud selelga ja pool aastat hiljem pidi reisikaaslane üksi sõitma.
VM soovitas minna sadamasse hängama, et kapenitega otsekontakte sõlmida – sadam on aga immigratsiooni ala ja see üritus oleks võinud mulle päris kurvalt lõppeda -altkäe maks lahendas tookord õnneks olukorra.
Niiet on väga vale öelda, et ma pole võimalusi aksepteerinud – proovisin, need ei tööta kahjuks.
Eff1 – Tänud! Varem või hiljem aga küll ma koju saan. Hetkel üks Poola kaubalaev sihikul – 3 nädalat sõitu ja saaks kodule päris lähedale. Loodame parimat 🙂
Ethel, aga miks sa ei ole ikka arsti juures käinud (2009.aastast on sul MRI saateleht)?
Ja miks see hindu, kes sulle “diplomaadi passi” orgunnis, et saaksid minna naaberriiki, ei saa sind enam aidada?
2009 tõesti silmaarst kahtlustas muutuvat rõhku silmas ja suunas MRI uuringutele ja soovitas ka fotouuringut, kui ma kunagi Euroopasse jõuan. Nimelt fotouuringut ei saa Ghanas teha. Saatelehega haiglasse minnes, selgus, et MRId ka ei saa teha. Aparaat on aga ei tööta. Seega pärsib VM ka minu ravi hetkel. Kui ma siit kunagi ära saan ja selgub, et aastatepikkune ootamise ajal silmahaigus on oluliselt edasi arenenud laheb see VM-le kindlasti rohkem maksma kui “mitu tuhat eurot”, mida nad minu pealt praegu kokku hoida püüavad!
Togosse sõitmiseks ei tehtud mulle diplomaatilist passi vaid konsul viis lihtsalt oma autoga üle piiri ja tõi tagasi. Passi ei pidanud näitama kuna viibisin konsuli autos ja olin tema vastutusel Togos. Veenda Hindust Hispaania aukonsol Togos sõitma läbi Lääne-Aafrika Europpasse läheb ilmselt maksma rohkem kui mitutuhat eurot, mis on hetkel takistuseks ametniku Eestist siia saatmisel.
Ilmselt see kloun nimega “lehelugeja” ei saa aru deiktilisest keskmest. Lihtsamalt öeldes: kui keegi on Tallinnas reisil ja kamp turskeid härrasid võtab ära tema passi sisaldava seljakoti, siis on kuriteoohver “loll”, et hoidis mingis täbaras Ida-Euroopa riigis viibides enda passi lohakalt. Kui samad kujud võtavad samas kohas ära Tallinnas püsivalt elava, mitte ringi reisiva inimese seljakoti, on tegemist lihtsalt õnnetu juhtumiga.
EHK TEISISÕNU: röövimise hetkel ei olnud tehniliselt tegu Ghanas reisimisega, sest korter Accras oli üüritud aastaks ja on haiglane liikuda 100-protsendilises riskivalmiduses 365 päeva aastas – see jooksutab juhtme kokku.
Liiatigi: saatkonnad ongi eriolukordade lahendamiseks, ent ei tule sellega toime – ei tulnud ka Saksamaa saatkond koostöös Välisministeeriumi ja Lauri Bambusega. Kõrvalepõikena: Saksamaal saab Beamte ehk ametnik olla tööl ühes ja samas kohas kuni pensionini. Kinga antakse talle ainult kriminaalõigusrikkumise puhul. Laiskus, lohakus, süüvimatus ja saamatus aga selliseteks rikkumisteks ei klassifitseeru.
Lisaks küsimus laiale ringile: tõstke käed, kes oleksid nõus maksma 400 USD-d MRI-uuringu eest, mis ei pruugi anda ühest diagnoosi ega garanteerida ohutut ravivõimalust.
Võite käed alla lasta, aitäh.