Sain just pahandada et oma 2. juuli postis piisavalt täpselt situatsiooni politseiga lahti ei seletanud.
Parandan oma vea nüüd: Tookord pidin seletama kaheksale pollarile mida tähendab lisatahvel. Lõpuks nad hakkasid minu lähedusse moodustama kaheliikmelisi gruppe ja arutasid midagi ägedalt. Siis ma seisin seal üksi – ei teadnud ka kas ära tohib minna, et sellised politseipundid on igalpool. Viimaks tahtsin ühe vestlusgrupiga liituda – nad ütlesid, et ära praegu tule ja astusid kaks sammu eemale. Ja nii iga pundiga – astud ühe sammu lähemale, nemad astuvad kaks sammu tagasi. Vahepeal selgus, et Martin oli oma autodokumendid tagasi saanud ning lõpplahendusena me sõitsime lihtsalt minema – et noh mida sa ikka neid pollareid taga ajad.
Tegelikult on kohalik politsei ikka üks väga leidlik kamp. Siinkohal avaldan nimekirja võimalikest situatsioonidest, milleks tuleb valmis olla kui teid Ghanas politsei poolt kinni peetakse.
1. Nad võivad küsida küpsist
2. Nad võivad küsida raha: “Give me something small” Väite peale, et vabandust aga see on ju ebaseaduslik teevad nad suured silmad ja imestavad: “Do you want to say that you have NEVER dashed a policeman? Never?!?”
3. Politseinik võib anda sulle oma telefoninumbri ja mainida, et homme on vaba päev, teeks midagi koos. (Kutsusimegi järgmine paev tüübi kodumaja katusele õllele)
4. Ole valmis vastama küsimusele: “Aga kuidas te siis lapsi saate kui abielus ei ole?”
5. Ole valmis filossofeerima usu teemadel.
6. Politseinik ei pruugi teada oma nime.
7. Kui halva diktsiooniga politseinikult küsida “Are you drunk” võib ta põgeneda koos sinu juhilubadega. Juhiload saad tagasi siis kui sa lähed teisele poole teed seisva mundrikandja juurde uurima, et kes see tüüp on, kes minema jooksis. Põgenenud politseinik kasutab soodsat juhust, jookseb auto juurde, viskab juhiload läbi lahtise akna sisse ja jookseb uuesti ära. Teisel pool teel seisev mundrikandja loomulikult oma kolleegi nime ei tea.
8. Politseinik võib huvi tunda sinu elamistingimuste vastu ja pakkuda maaklerteenust.
9. Sulle tutvustatakse kohalikke liikluseeskirju. Näiteks: “Ghanas on lubatud subarus viibida mitte rohkemal kui kahel inimesel. Ehk siis juht + üks reisija.