Lapsed ketti – DIY : Talutuskott

Siis kui ma veel Salam-Silverit ootasin ja Pärnus oma tookordse maja aknast tänavale vaatasin, nägin ma naljakat pilti. Paari aastane põnn lippas ema ees, traksid seljas ja rihm järel.

Alguses ma mõtlesin, et see on selleks, et last kuidagi püsti hoida ja kõndima julgustada. Siis jõudis kohale, et see jalutusrihm on lapsel hoopis selleks, et teda ära jooksmast taksitada.

“….IIIISSAND….. laps koera kombel ketis!!!” Imestasin ma.
No vot tookord ma ei teadnud, milline marakratt mul endal sünnib. Selline, kes midagi huvitavat nähes võib käest lahti tõmmata ja siis kõrvad kurdid peas põneva nähtuse poole jooksu pista.

Näiteks kui ma kahe lapsega Ghanast tagasi Eestisse lendasin siis mul oli Istanbulis vahemaandumise ajal selline olukord kus lapsed tõmbasid käes lahti pistsid erisuundadesse jooksu.

Selle olukorra vältimiseks nüüdsel Liibanoni reisil valmis kindel otsus – on mis on aga ketti ma need lapsed panen!

Leidsin Laste Sahtlist vahvad talutuskotid ning tellisin kummagile lapsele ühe. Seal aga juhtus nii, et sinised kotid olid laost otsas ja nende poolne hankija pani teele vaid ühe roosa koti.

Kui Pärnu Keskuse Itella pakiautomaatist saadetist vastu võtsin ei olnud mulle tegelikult üllatuseks, et  sealt vaid üks kott vastu vaatab, sest Laste Sahtli esindaja helistas mulle päev varem ning informeeris, et tuli vaid üks kott ning, et teise koti raha kantakse tagasi.

Seega ma teadsin.

Lihtsalt puudu oli see teine TALUTUS-kott.

Tegin siis selle vana triki, mis ühel oma esimesest lennureisidest Salam-Silveriga, et haakisin lahti laptopi koti küljest selle kanderihma.

Tookord ma kinnitasin laptopi rihma Salam-Silveri pükste külge aga nüüd mulle meeldis väga see seljakoti idee ning seega hüppasin ma eile hommikul enne tööd Rimist läbi ja haarasin sealt kaasa vahva, ühelt poolt öökulli ja teiselt poolt konna välimusega väikelaste ranitsa, kuhu saan edukalt haakida sülearvuti koti rihma, mille teine ots on juba käepäraseks aasaks mudetud.

Rimi ranits maksis 12.99 ja kuna laptopi rihma eraldi ei pidanud ostma, tuleb Salam-Silveri talutuskott lõppkokkuvõttes odavam. Kellel laptopi rihma käepärast pole, saab lapse seljakoti külge ju hõlpsalt kinnitada tavalise, koera jalutusrihma (need on lausa metall kinnitusega samas kui laptopi koti ja Sahar Marie talutuskoti kinnitushaagid on plastmassist).

Lemmiklooma jalutusrihmad hakkasid Rimis silma hinnaga alates 5 eurot, niiet ikkagi tuleb selline DIY talutuskott odavam.

Ainuke miinus selle konkreetse ise tehtud kotiga on see, et Salam-Silveri kotil pole neid kinnitusi, millega koti saab veel kõhu pealt kokku panna.
Seega kui poiss ühel hetkel avastab, et see kott ei ole mitte lahe aksessuaar vaid hoopis viis tema liikumist piirata, saab ta selle üsna lihtsalt seljast ära võtta ja ikkagi jooksu pista….

Laste Sahtlist tellitud kotil on ikka kõhupeal ka kinnitused, niiet selle seljast ära võtmine oleks pisut keerukam.

Õnneks pole ma sellel reisil kahe lapsega siiski päris üksi nagu algselt plaanitud, vaid ka minu ema tuleb meiega kaasa. Seega usun, et saame kamba peale hakkama ikka 🙂

 

Rohkem lugusi minu lennureisidest väikelastega, imikuga, rasedana jne leiad kategooriast Lapsega Reisimine

One Reply to “Lapsed ketti – DIY : Talutuskott”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *