Ettevalmistused Euroopa tripiks

Kuna jäin Ghanas oma passist ilma s6idame varsti Hispaaniasse ja Portugali 5 nädalasele sundpuhkusele. Täna k6hutasin kaardi najal ja l6in numbreid kokku – tulemuseks sain, et kui me yhtegi vale pööret ei tee siis Accra-Tanger distantsil kulutame pisut alla 6000 kilomeetri.

Seekord me läbi Burkina-Faso ei s6ida vaid loodame Elevandiluuranniku kaudu minnes leida pisut paremad teeolud ning 200 km kokku hoida. Huvitav miks me sealtkaudu ei tulnud? Vahest seet6ttu, et tulles meil ei olnud sellist suurepärast teekaaslast nagu P6hja-Aafrika kaart? 🙂 Tänud Maali ja Jane!!!!

Käsi GPS-i asendab nyyd aga kompass. Politsei kontrollpunkte proovime seekord yllatada pastakate, autoajakirjade ning odavate shokolaadidega. Kogemata ostetud joogik6lbmatu alkoholi jagame 2-3 pudeli vahel, et neid nn joogip6hju vajadusel “raske sydamega” piirivalvuritele kinkida.

Selle kogemuse v6rra oleme nyyd rikkamad, et täis bensiinikanistritega piiripunkti ei roni. M6ne linna ikka piirialast leiab kus kanister uuesti täis lasta. Nimelt tulles olid meiega kolonnis s6itnud hispaanlased sunnitud yhe kankutäie bensiini Lääne-Sahaara/Mauritaania piiril “ära kinkima”. Vett ka enam kymnete liitrite kaupa kaasa ei tiri. 3-5 liitrit korraga jätkub. Asustus on piisavalt tihe, et varusid täiendada.

Kui tulles tegime viisad jooksvalt siis nyyd katsume aja ja närvide kokkuhoiu m6ttes k6ik dokumendid eelnevalt saatkondades korda ajada.

One thought on “Ettevalmistused Euroopa tripiks

  1. Tore, kui kaardist ikka päriselt ka kasu saab olema! See pudelite asi mulle meeldib, ilmselt töötab ka sealkandis väga hästi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *