Linnupojad

Kaks viimast nädalat olen jooksnud kahe lasteaia vahet. Silver sai ju koha Tammsaare lasteaeda aga Marie pidi veel järjekorras ootama ja oli seni Põnnila põnn. Hetk tagasi sain aga väga vahva kõne  – nimelt leiti ka Sahar Mariele Tammsaares koht ning esmaspäevast algab seal siis see harjutamise periood.

Tegelikult on Marie ju lasteaias käinud ja enne Põnnila lastehoidu minekutki erinevate kasvatajate hoida olnud ja seega pikka harjutamist ei vajaks. Ja minul sai just puhkus läbi…  Aga no mis teha – lasteaias on lihtsalt sellised reeglid, et kohe ei võeta last pikaks päevaks ning eriti just sõimerühmadel on harjutamise osas karmim kord.

Seega peab issi seal temaga kuidagi hakkama saama  – loodetavasti nad saavad kasvatajatega üksteisest aru. Üks asi on see hiljem viimine ja varem koju toomine aga sõimerühmas ei lasta kohe üksi jääda lapsel ja vanem peab seal temaga koos ikka harjutama ja mängima.

Oleks kuidagi ette teadnud seda, millal koht vabaneb oleksin oma puhkuse teisiti planeerinud aga nüüd läks nii, et Silveriga sai korralikult harjutamas käidud ja Marie uude lasteaeda minek jäi täpselt sellisesse perioodi kus puhkus läbi ja noh vahetult peale puhkust on kuidagi nõme ka vabu päevi lunima hakata.

Aga noh oleks võinud ka hullemini minna – Ibrahim sõidab järgmise kuu alguses tööasjus kaheks kuuks Lõuna-Aafrikasse ja Ghanasse ja vot siis poleks küll olnud kedagi võtta seal Mariega koos lasteaias istuma. Vanaema oleks saand ehk peale tööpäevalõppu küll ta varem ära tuua aga see lapsega koos rühmas istumine ja mängimine oleks lihtsalt ära jäänud.

Huvitav kuidas käib lasteaia harjutamise periood neil juhtudel kui lapsel on kaks töötavat vanemat, kellest kumbki ei saa sel perioodil koju jääda? Oodataksegi lapse lasteaeda viimisega seni kui saab puhkust võtta või? Aga kus laps nii kaua siis on? Mhmmmm…

Silveriga oli ka nii, et kui esimestel päevadel tõin ta sealt enne magamist ära siis kolmandal päeval nägi  harjutamise kord ette, et tuleb järgi minna peale lõunaund. Ehk siis pmst enne seda kui lapsed õue mängima lähevad. Siis oli natuke kahju küll talle nii vara järgi minna ja Silver ise kippus ka uue lasteaia mänguväljakut avastama. Ta enne oli ju Põnnilas ja seal pole hoovi ning lapsed istusid suvi läbi toas!!!!

Seega no ma ei jõua ära oodata Marie rõõmu kui ta saab õuealaga lasteaias käima hakata!!!

Tammsaare lasteaiarühmad kannavad metsloomade/lindude nimesid ning kuidagi vahvalt on juhtunud, et nii Silver kui Marie on mõlemad linulapsed. Üks siis Leevikese ja teine Värvukese rühmas 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *