Meie Aafrika aastapäev!

Täna aasta aega tagasi l6ppes meie Tallin-Accra kolimisettev6tluse Euroopa osa.järts Kui paar päeva tagasi Martinile meenutasin, et tead lauppäeval täitub meie 1. aasta Aafrika pinnal olemist muigas ta: “Misasja 13.ndal tulimegi yle v6i? Sellepärast meil polegi hästi hakand minema!” Kuigi Marokost autoga 7 ööpäevaga läbi k6rbete Ghanasse vuramist ilma suuremate viperusteta pean mina kyll päris heaks alguseks. 13.03.2009 See oli muuhulgas täpselt see kuupäev, mil sygisel ‘08 mu Barcelona-Marbella –Tallinn autotripi tarbeks reisikindlus kehtivuse kaotas. V6iks öelda, et hea ajastus – ta Aafrikat niikuinii ei katnud. Jah me elame/töötame Ghanas ilma igasuguse reisi- v6i tervisekindlustuseta. Kalli v6itu oli.

Manitseti kyll foorumites, kyll kodus, kyll politsei piiripunktides, et ärge te jumala eest öösel Aafrikas s6itke. Ikka s6itsime, kiire oli ju.

Praam s6idab Tarifalt Tangeri 30 minutiga aga kokku sai vees6idukis kulutatud ligi poolteist tundi. Nimelt Maroko templi saab passi juba laevas. Targemad teadsid kohe peale laeva sisenemist passikontrolli tormata. Meie aga hakkasime kuukama ja laeva uudistama kuni avastasime yhest suuremast ruumist yeeerikumi pikkuse järjekorra.tuuline Laev ootas Tarifa sadamas väljas6itu ligi tund aega niiet me j6udsime kenasti pärast tembeldamist minna halva ilma hoiatusest hoolimata tekile merd uudistama ning ootama millal see Aafrika paistma hakkab.
Enne sadamasse s6itu täiendasime igasugu kiirnuudlite, pakisuppide ja pyreedega oma toiduvarusid. Ning ostsime ca 10 liitrit joogivett. V6i rohkem? Igatahes selle veeostuga me pingutasime pisut yle. Reaalselt niipalju ei kulunud ning umbes iga 400 km kohta mingi asula ikka on kus saab varusid täiendada– l6puks kasutasin joogiks varutud veeliitreid pesu pesemiseks ning k6rbes nn dushi v6tmiseks.
Igatahes väga lahe s6it oli. Tahan veel!
paistabki

One thought on “Meie Aafrika aastapäev!

  1. I believe this particular blog post , “Meie
    Aafrika aastapäev! « Ety seiklused Aafrikas”, highly interesting plus
    it ended up being a terrific read. Thanks for your time-Otilia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *