Minu moslemmehe esimesed päevad Eestis

Teisipäeval käisin siis Tallinnas abikaasal vastas.  Tallinna lennujaamas on väga lahe see, et saab läbi klaasi vaadata kui kaugel lennult tulejad oma kohvrite pagasi lindilt kokku korjamisega on. Nii ma siis teadsin täpselt, millal Ibrahim oma kompsud kokku sai ja millal teda lõpuks nendest noh tollitsooni eraldatavatest väravatest oodata võiks.

…. Juba ma nägingi teda seal oma pagasiga rõõmsalt tulemas kui röntgenpilguga tollitädi ta kõrvale, suletud uste taha tõmbas ja noh seal läks neil julgelt ikka üle 40 minuti!!!!!

toll, araablane, rõntgenpilk, kahtlane isik,
Ibrahim tollis

Et sai tema siis oma kohvreid kokku ja lahti pakkida. Huvitav, miks just Ibrahim selle pistelise kontrolli jaoks välja valiti? Ja mida oli seal otsida NII KAUA???

Aga noh, lõpp hea – kõik hea. Pärnusse jõudsime ikka enne laste magamaminekut 🙂

Marie umbusaldas esimesed minutid aga Silver oli küll üleni õnnes issi tuleku üle!

tagasi eestis, araablane eestis, pere koos
Pere koos
silver, ibrahim, tagas eestis, moslem, kodus, pere koss,
Silver issiga

Mina tormasin kohe poodi, sest külmkapis olid mul hommikusaiade peale pasteetja lastevorst ja noh mõlemad on ju sellised tooted, kus meil kasutatakse nii veise kui ka sealiha – ehk siis sellised, mida Ibrahim ei söö.

Ma tean, et Eestis neid Veise märgistusega lihaooteid müüakse küll. Kuid noh Teisipäeval oli mul ikka suht kiire koju tagasi jõudmisega niiet eri märgistuste lugemise asemel kahmasin hoopis korvi kanatooteid ja ühed veise vürtsisingid. Et vähemalt ei jää kodus nälga kui ma tööl olen sest külmkapis valmis olev frikadellisupp oli ka sellest “no-no” listist.

Eile oli Ibrahim pool päeva lastega kodus (nad pisut tõbised ja ei läinud lasteaeda ) ning kui mul ema peale oma tööpäeva tuli ja lastehoiu üle võttis tuli abikaasa mind kaubamajakasse külastama ja käisime siin koos lõunal.

Söögi kohaks valisin BabyBack´i kuna tean, et Ibrahimile meeldib igasugune BBQ ja praetud teema.

Seal oli menüüs nii sea-, veise-, kanaliha kui ka kala toite. Ibrahim valis endale kohe välja pealtnäha turvalise kalafilee. Kuna ma aga vaatasin ka toidupilti, siis tekkis kahtlus ja peatasin ta enne tellimuse esitamist. Lugesin toidu all olevat väikest tektsi ja seal seisis, et portsu juurde kuulub veel peekoni sisse keeratud spargel. Ups!

Kiiresti muutis Ibrahim meelt ja soovis hoopis veiseliha. Aga sellel oli sama moodi see peekonisse keeratud spargel kõrval. Seletasin siisteenindajale, et abikaasa on moslem ja me tahaks seda veiseliha ilma peekoni lisadeta. Polnud probleemi – “laseme siis selle spargli ja selle peekoni roosi eemaldada” Toda peekoni roosi ma polnudki tähele pannud.

Ma saan aru, et Eestis pole teab mis palju moslemeid, et nende ärgi mingeid menüüsid kohandada. Aga sealiha/ peekon võib vastumeelne olla ju ka mitte moslemile? Või, et noh, et kui sul on menüüs konkreetselt VEISELIHAST söögid – siis võiks ju mõni neist olla sealihavaba ilma selleks erisoovina lisandeid eraldamata?

Peale lõunat, läksin mina tööle tagasi ja Ibrahim jäi kaubamajakasse ringi kõndima, et endale natukene riideid juurde vaadata.

Tuleb tema siis umbes poole tunni pärast minu boksi tagasi ja kurdab, et Eesti on ikka suht kallis – kõige odavamd teksad, mis ta nägi 80 Eurot!

“Kui mitmes poes sa käisid”

“Ühes” vastab Ibrahim Denim Dreami kott näppus.

“OK” tirin abikaasa oma boksist välja “nüüd mine kõnni sinna suunas nii kaua kuni näed silti TAKKO ja shoppa seal edasi”

Tegelt mul abikaasale ei meeldi üldse supermarketid ja neis ringi kolamine, seega on arusaadav, miks ta oma teksad kõige lähemast poest ära ostis. Takkot ta lõpuks üles ei leidnud, niiet mingi hetk jooksen ise sinna talle MÜTSI vaatama. Jah mütsi, sest ilm ei ole meil soe mitte üldse ja seda mul veel vaja on, et ta siin haigeks jääks või midagi. Haigekassat ju pole.

Toas istus ta mul ka eile jopega – nii olevat täitsa paras olla olnud 🙂

 

 

12 thoughts on “Minu moslemmehe esimesed päevad Eestis

 1. Eks sellised seigad nagu ta Denim Dreami šopping võivad olla põhjuseks nii mõnelgi Eesti kohta käival lool. Eriti kuna selle teksapaari hinna eest oleks Takkost ilmselt õnnestunud leida terve outfit sokkidest mütsini 😀
  Aga eks võõras koht on ilmselt segadusttekitav ka.
  PS! Nägin ühel su pildil ahju. Kui teil on ahiküte siis on praegu tubade soojaks saamine ju eriti lihtne 🙂

 2. * tõmmati kõrvale, kuna Piirivalve ja/või Tolli jaoks kahtlane element. Ühesõnaga, kes vähegi meist erinev, see saab kohe kontrolli kaela. Ebaviisakas ja tüütu küll, aga kui midagi juhtuma peakski või keegi kahtlane element tõesti üle piiri tuleb, siis on jälle jama, et miks ametid oma tööd ei tee?!

  * toitumise osas on meil küll veel pikk maa kahjuks minna tõesti. On palju söögikohti, kus on näiteks kirjas, et toit on vegetaarile sobiv ja siis tuleb välja, et nt supileem on keedetud lihapuljongiga (nt karbist). Või see kui paljudes asjades on sees jahu või piima või mune ning samas on väidetud, et üks või teine asi on allergeenivaba või jahuta, munata, piimata.

  * külm on muidugi eestlasele ka. Aga varsti on jaanituli, saabki lõkke ääres soojaks! 😀

 3. Nell – jaa meil on ahiküttega korter. Enam õnneks minu jaoks ei tundu toad külmad. Noh keset Juuit oleks ikak päris täbar ahju kütta. Aga kui Ibrahim nädalavahetusel edasi külmetab siis võtan küll, selle tegevuse ette.

  MM – eks see “Huvitav, miks just Ibrahim kõrrvale tõmmati” oligi pigem siuke irooniline märkus, et ma sain aru jah, et ju ta oma pisut tõmmuma välimuse tõttu välja valiti …

 4. Seekord ütlen ma küll, et sina oled imelik, mitte Ibrahim – mina lähen ka just puid tooma, et oma hundilauta natukenegi sooja saada. 😀

 5. Minu meelest käib ka kütmine ikka temperatuuri mitte kalendri järgi. Kütsin ka täna elamise soojaks ja mõnus on nüüd olla.

 6. lugu on selline, et mitte MEIE ei pea hakkama menüüsid kohandama, vaid NEMAD peavad hakkama leppima sellega mis on. kui söök sisse ei lähe, siis istub näljas, ütleks mu vanaema selle peale. mis temaga siis juhtub, kui peekonitüki ära sööb? sureb ära? kindlasti mitte. see on neil peas kinni ja kogu moos. ja kui kellegil on mõtlemisega mingi probleem, ei tähenda see seda, et muu maailm peab hakkama samamoodi mõtlema, nagu tema.

  1. Ma ei arvagi, et meie restoranid peaks menüüsid muutma. Aga kui toidu kohta on kirjas, et see on veiseliha söök siis noh pole ju väga palju tahetud, et ta ka nii oleks. Maitseid on ju erinevaid ka meie eestlastegi suhtes. Mõnele ei meeldi peekon, teisele kana, kolmas on üldse taimetoitlane – selleks ongi ju menüüs valik erinevaid roogasid, et oma maitse järgi miskit leida. Sulle ka ju ei meeldiks ootamatult oma lemmiktoidu taldrikult leida midagi, mis sulle vastik on? Või kuidas?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *