Ravimatu Tatitõbi

Eile öösel digiallkirjastasin lepingud – minu lapsed lähevad 18 mai lasteaeda!!!! 18-19 siis harjutame ja 20.05 peavad nad seal juba ilma minuta hakkama saama.

Aga minu väiksemal lapsel on nohu. Ja see nohu on tal olnud juba mingi …ummm nädalaid?

Seega on suht vähe lootust, et ta nüüd järgmise 7 päeva jooksul korda saab. Lapsehoidja teenused olen ma juba alates 18.05 tühistanud. (Välja arvatud see lastehoiust koju toomise teenus). Ja head lapsehoidjat nii viimasel minutil broneerida ka ei ole võimalik.

Kuidas ma viin nohuse lapse lasteaeda? Juba esimesest päevast peale, läheme sinna koos harjutama – teisel aga nina tilgub….?

Öeldakse, et kui nohu ei ravi siis kestab see 7 päeva ja kui ravida siis nädal aega.

No meie oleme ses osas küll kõik limiidid ületanud – nii raviga kui ravita.

Ravi osas siis kasutame ninspreid (see soolalahus) siis Vipise ninatilku ka proovisime, hommikuti loputan füsiloogilise lahusega nina, auru teeme – aga tema ikka tilgub.

Eükalüpti õli tilgad on öösel padja peal ja ka lapse lemmik mõmmi on eeterliku õliga üle tupsutatud.

Laps juba vaatab mind kui mingit napakat, kes ma talle iga päev erinevate orkidega lähenen aga suu asemel topin neid ninna (tema on veendunud, et kõik tilgad, spreid ja muud lahused võiks ikka suhu manustada – ja nii me siis kakleme ja üritame nn õigele augule pihta saada)

Tõsiselt noh – ideid paluks. Mida veel 1,5 aastasega nohu osas ette võtta, et laps kiirelt nohust lahti ja järgmine nädal lasteaeda võiks minna?

Köha ei ole, palavikku ei ole, tuju hea, aga see kuradima nina noh……

Õues käib ta mul nohust hoolimata iga päev sest ilm on ju superlux. Või tõesti peaks ma teda toas kinni hoidma kuni see lekkimine ninast lõpeb? Kuidagi karm tundub…..

 

5 thoughts on “Ravimatu Tatitõbi

    1. Njaa tuleb vist tõesti allergia testi minna tegema. Tal muidu jah juuksurisalongid ja siuksed kohad kus palju aerosoole kasutatakse ajavad köhima. Vaibad viskasin suveks toast välja, et tolmu vähendada.

  1. aerosoolid ajavad mind ka köhima, aga mul on lihtsalt tundlik nina, allergiat pole. kuid mu lapsel on igasuguseid allergiaid ja tal praegu nina igatpidi kipitab ja ajab aevastama. praegu ju kõik õitseb ja see väljendub eri allergikutel erineva tugevusega. allergiatabletid on apteegis ilma retseptita, küsi neilt lapsele, prooviks. tallinnas oli allergitestile päris pikk järts.

  2. Vesine nohu vast pigem allergia, vaata kas Zyrteci tilgad teevad paremaks? Lasteaias üldiselt juhindutakse ka mõttest, et nohu on nakkav alguses ja juba “vana nohu” enam ei nakka ning aias neil lihtsalt pühitakse ninad puhtaks 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *