Varsti jälle päikese all ning sekeldused türklastega…

Nii seoses sellega, et Sahar  Marie saab Novembris 2 aastaseks on meil olnud plaan kasutada seda aega, mil reisida saab beebi piletiga ning külastada sugulasi Liibanonis.

Liibanoni vanaema ja pere on Salam-Silverit näinud siis kui ta eelmine aasta issiga kuu aega seal külas käis aga Marit pole neil veel au olnud näha.

Kõige soodsaimaid reise Liibanoni pakub Turkish Airlines ja kuna varasemad kogemused on selle lennufirmaga head siis valisimegi nemad oma reisipartneriks.

Võrdlesime lende ka Lufthansaga ning ega nende piletihinnad oluliselt kallimad polnud (kui thea plaan nii, et nädalavahetusel ei lenda) kuid Lufthansa lend oleks väljunud Tallinnast juba kell 6 hommikul siis otsustasin Türklaste kasuks kelle lend väljus pisut peale kella 2 pärastlõunal.

Olen ju eelmisel päeval tööl ning reisin kahe väikese lapse ning emaga. Jah ema tuleb seekord kaasa! Kui aus olla olin ikka enne ema otsust meie reisiga liituda väga väga mures kuidas ma ootan lastega Istanbulis lennujaamas öist lendu. Nimelt kulude kärpimise eesmärgil otsustasin pikema lendude vahe kasuks.

Aga kui ema abiks on siis saame hakkama – kummagile üks laps sülle magama ja küll me selle aja seal lennujaama toolidel ära konutame.

 

Sekeldused Türklastega

 

Tean lennundusest sellist reeglit, et kui on väga pikk vahemaandumine nii, et edasilend on järgmisel päeval siis pakub lennufirma tasuta majutust (noh juhul kui lendad ikka sama lennufirmaga edasi, millega vahemaandumise sihtkohta jõudsid)

Nii, enne pileti ostmist küsisin need tingimused Turkish Airlinesilt üle, et kõik ikka väga kindel oleks ja sain kinnituse, et teatud tingimustel majutust tõesti pakutakse.

Uurisin siis, et mis need teatud tingimused on:

*Turkish Airlines pakub majutust Istanbulis, kui tegemist on rahvusvahelise lennuga, sealjuures on valitud parim võimalik ühendus ja kahe lennu vahel on rohkem  kui 10 tundi ( äriklassi puhul 7 tundi ). Kui need tingimused on täidetud siis reisijatele võimaldatakse majutus Istanbuli lennujaama lähiümbruses (vajaduse korral ka transfeer ).

 
Kui kõik tingimused on täidetud võimaldab Turkish Airlines
majutust Istanbulis.  

Nii, tundus justkui korras. Lennul Tallinnast Istanbuli oli tõesti seal väga mitu ühenduse varianti. Et olles lennanud Istanbuli oli valida lausa kolme edasilennu vahel ning parim võimalik ühendus oleks siis olnud kiireim ühendus, olgugi et minu jaoks oleks see olnud 200 eurot kallim.

Ehk siis minnes ma ei valinud parimat võimalikku ühendust. Tagasilendu broneerides oli aga lihtsam. Beirutist minema 15.45 ja Istanbulis esimene võimalik kell 19.00 Esimene võimalik edasilend Istanbulist on järgmine päev. Nii korras – kvalifitseerun igati majutusele mõtlesin endamisi ja ostsin pileti ära.

Varem kui ma Turkish Airlinesilt eelinfo saamiseks konkreetsete ühenduste kohta küsimusi küsisin sain kogu aeg vastuseks, et andke oma broneeringu nr. Aga noh eelinfot uurides mul polnud ju mingit broneeringu numbrit. Nüüd, peale piletite ostu, oli. Saatsin selle kiirelt lennufirmale ja küsisin kinnitust, et kõik on hästi.

Tuli välja, et ei olnud hästi. Nemad oma süsteemis nägid veel mingit alternatiivset ühendust, mis oleks kiirem ja seega ei kvalifitseeru ma majutusele – Oota rõõmsalt 20 tundi kahe väikelapsega lennujaamas!!!!

Ooot ei tahaaa!!!! Küsisin võimalust vahetada oma piletid siis selle alternatiivse ühenduse vastu, et ei peaks nii kaua lennujaamaa ootama. Jah palun – vaheta!  Trahvi hinnaks 200 eurot! Kujutad sa ette?

Mu broneering pole veel kontolt mahagi läinud, vaid mõned minutid peale reaalset ostu, ei saa nemad mu pileteid ilma trahvita ümber vahetada olgugi, et segadus ei ole ju 100% minust tekkinud ja ma tahan pileteid vahetada vaid nende tigimustele sobivamaks.

Kusjuures nad on väidetavalt Euroopa parim lennufirma. Huvitav kuidas nad küll sellise tiitli said? Nii paindumatud ja infot varajavad…. no kurja!

Aga mis meist siis Türgis saab?

Noh hakkasin uurima lennujaama lähedasi hotelle, et kui vähegi võimalik 4le reisijale miskit odavamat kui 200 eurot maksev piletivahetus saadaval on siis võtan parem hotelli.

Sest see alternatiivne ühendus, millest mulle nüüd rääkima hakati oleks Beirutist väljalennuga kell 6.00 ja noh kui ma juba niikuinii maksan, siis ma maksan parem öö eest Istanbulis mitte võimaluse eest ülivara Beirutist välja lennata.

Ses mõttes, et kui piletid oleks tasuta ümber vahetatud ma oleks ilmselt võtnud varajase väljalennu – aga mitte 200 euro eest! Tänan ei!

Majutuse leidsin 2le täiskasvanule ja 2le lapsele Royal Inci Airport hotellis (mis lennujaamast vaid 4 km kaugusel)  vaid 38 Euro eest!!! Ja hotell on piltide järgi üsna korralik, Google Mapsil olemas ja Google Streetviewga on ka ümbruskond igati  viisakas.

Tagasiside antud hotelli kohta erinevates turismiportaalides on valdavalt hea – kurdeti põhiliselt lennukite müra üle (millega lennujaama lähedal ööbides peab igal juhul arvestama) ning hoiatati mõnel pool, et kuna on väga uus hotell siis nime järgi kõik taksojuhid ei tea seda ja seega on parem kui ollakse valmis taksojuhile ka aadressi ütlema. Mina välja hääldada seda aadressi ilmselt ei suuda aga  trükin selle koos kohalesõidu kaardiga paberile.

Üks hädaldas veel, et vannituba oli liiga väike ja dushinurgas ei läinud vesi piisavalt kiiresti alla – no elame üle!

Taksondus Türgis

Transferi teenust pakutakse sinna 22 Euro eest aga juba leidsin türgi taksohindade kalkulaatori kus saab arvutada erinevate riikide taksotariife arvesse võttes konkreetse distantsi takso hinda. Et paned algus punkti ja lõp punkti ja saad hinna. Minu taksosõit hotelli läheks maksma 12.7 Türgi raha ehk 3,73 Eurot.

No, ma pole vastu ka viiekat maksma! Igatahes ei mingit Transfeeri, ei mingit piletivahetust – mina puhkan ennast lastega välja hotellis.

Viisad

Liibanoni Viisa teeme lennujaamas

Välisministeeriumile edastatud andmetel on Eesti kodanikule vajalik viisa. Kuni kolmekuuliseks turismi eesmärgil viibimiseks on viisat võimalik taotleda piirilt (Beiruti rahvusvahelisest lennujaamast).

Muudel eesmärkidel ning pikema viibimisajaga viisa taotlemiseks tuleb infot küsida Liibanoni saatkonnast Varssavist http://www.lebanon.com.pl.

Taotleja peab esitama:

  1. Passi, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast soovitava viisa kehtivusaja lõppu
  2. Ühe passipildi
  3. Täidetud viisaavalduse, mille saab välja trükkida saatkonna kodulehelt www.lebanon.com.pl
  4. Töö- või õppimistõendi
  5. Küllakutse Liibanonist, millel on selgesti kirjas seal viibimise ajal elukoha aadress või hotellibroneering.

Transiidiviisaga viibimisaeg on kuni 15 päeva.

Passis ei tohi olla Iisraeli piiriületustempleid. Liibanonist ei ole võimalik reisida otse Iisraeli ega Iisraelist Liibanoni.

Türgi Viisat me ei teegi

Välisministeeriumile edastatud andmetel võivad Eesti kodanikud turismi eesmärgil reisida Türki viisavabalt. Viisavabalt saab Türgis viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Viisavabalt reisimisel peab pass riiki sisenemisel olema kehtiv veel vähemalt 150 päeva. Muudel eesmärkidel Türki reisimisel või pikemaks ajaks Türki jäädes (õppimine, töö, rahvusvahelised autojuhid, perega taasühinemine jms) vajab isik eesmärgikohast viisat või elamisluba. Sellisel juhul peab riiki sisenemisel pass kehtima veel vähemalt 60 päeva pärast viisa või elamisloa kehtivusaja  lõppemist.

Reisikindlustus

Reisikindlustus on meil Ergost – katab meditsiinilist abi igale isikule kuni 100 000 Euro ulatuses, ning sisaldab ka reisitõrke kindlustust.

Näiteks kui tagasilennu kuupäev peaks mingi põhjal muutuma ja meil sellega seoses on vaja uusi pileteid siis kindlustukaitse hüvitab algpiletist kuni  kaks korda enam maksva tagasilennupileti.

Pagasit ei kindlustanud – mida hinnalist ma nädalasele lennule ikka kaasa võtan?

Välisministeeriumi lehel registreerisin ära, ka et sel perioodil Liibanonis viibime.

Niiet ei miskit muud kui Päikese Alla!

Tegelikult tõmmati eile minu päikesetuhinat natukene maha – nimelt hetkel on neil seal küll ilus 27 kraadi sooja aga paari nädala pärast pidi ikka külmemaks minema ja temperatuur meie seal oleku ajal võib langeda kuskil 21 kraadi juurde.

Noh saame hakkama 🙂

ilm liibanonis, beiruti lm, liibanoni talv, reisimine, päikese alla
Beiruti ilm
istanbul, ilm, ilm türgis, türgi talv,
Ilm Istanbulis

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *