Venitusarmide ennetamine: Sheavõi vs Kakaovõi /// Preventing stretch marks: Shea Butter vs Cocoa Butter

Venitusarmide ennetamine Sheavõi vs Kakaovõi Preventing stretch marks Shea Butter vs Cocoa Butter
Pikka aega on üheks minu kohaliku looduskosmeetika sarja lemmikuks olnud Shea või. Olen seda kasutanud näonaha niisutajana, käte ja küünte kreemina, talvel Eestis olles külmakaitsena näonahal ning huultel, Ghanas jälle vastupidi – rahustamaks päikesest hellaks muutunud nahka, venitusarmide ennetamiseks, jms. See vitamiini rikas kreem on lihtsalt super. Lõhn samuti võrratu!

Kakao või avastasin end jaoks aga alles väga hiljuti ning talle omistatakse erinevatel interneti ilulehtedel samasugust kiidulaulu kui sheavõile.

Minu jaoks on sellel tootel aga Shea või ees üks suur eelis. Nimelt peab Sheavõid tükk aega käe vahel soojendama enne kui seda kuskile määrima saan hakata. Selleks, aga et teda käte vahel soojendada pean ta sõna otseses mõttes purgist küüntega välja kraapima. Ja see on tutu. Võimalik, et Euroopas müüdavatel sheavõi toodetele on lisatud migeid õlisid, mis selle kasutamise protsessi lihtsamaks muudavad. Mina aga kasutan siin Ghanas seda naturaalset sheavõid ilma peenete lisanditeta ja seega pean küüntega kraapima – ning see on tüütu. Kakao või aga saab purgist lihtsamalt kätte ja ta on kohe pehme ning määritav. (Kasutan täpselt sama firma, Beauty Secrets’i kako võid, mille Shea võidki). Seega minu uueks lemmikuks on hoopis see toode!

Esimest last ilmale tuues pääsesin täielikult ilma venitusarmideta. Targad inimesed internetifoorumites aga räägivad, et teise rasduse puhul on nahk vähem elastne ja venitusarmid kerged tekkima. Seega püüan hommikuti nii palju kui meeles on kõhule kakao võid määrida (ilma kreemi käe vahel sulatamata läheb see protsess meeldivalt kiiresti ja ma ei pea kreemitamise-sulatamise pärast tööpäevadel 20 minutit varem ärkama,mis ilmselt Shea või puhul oleks teema )

Shea Butter has been one of my favorite local beauty products for really long time. I have been using it to moisturize my facial skin, for hands and nails, to protect my lips and facial skin from cold in Estonia in winter time, and opposite – to calm down the sunburned skin in Africa, to prevent strechmarks while carrying baby and so on. This Vitamin-rich cream is just superb. And it smells good too!

Cocoa Butter in the other hand I discovered very recently but reading reviews in internet – they say about cocoa butter pretty much same as about Shea butter.

For me, my recent discovery, Cocoa Butter has one big advantage in front of Shea Butter: When using Shea butter I have to warm it in palm for some time before I can actually apply it to the skin. Its just so stiff. Even to get it out from the can is a challenge – I have to scrub it out with my finger nails. That’s annoying and it takes time! I believe that to those Shea Butter products they sell in Europe they have added some oils to make it softer. Not sure of course. But here I use the natural Shea Butter without much Extras. Well, Cocoa Butter I can use right away!!!! Yai!! Even though I use the same brand (Beauty Secrets) Cocoa Butter as Shea Butter. So its not difficult to guess that Cocoa butter is my new favorite!

When I was expecting my first baby I managed to escape completely without stretch marks but smart people in Internet forums keep saying that skin is much less elastic with the second baby. So I keep applying the Cocoa Butter almost every morning (when I remember to do so lol). And due to the fact I do not need to warm it in my palm before applying the procedure goes fast – no need to set alarm clock 20 min earlier on work days  (I guess that would be the case if I still used the Shea Butter)

Beauty Secrets Shea Butter

More about Shea and Cocoa Butter:

http://health.howstuffworks.com/skin-care/moisturizing/products/is-shea-butter-good-for-face-skin-.htm

http://www.deyale.com/blog/77-shea-butter-and-its-health-benefits.html

21 Reasons to Use Shea Butter

http://skincare.about.com/od/spa/a/Benefits-Of-Cocoa-Butter-To-Your-Skin.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *