Vingumine viis sihile…

Juunis olid Suhkrumari shansid saada Tammsaare lasteaia sõimerühma (või üldse ühte TOP3 valitud lasteaia sõime) üsna nutused, samas kui Silverile pakkusid kohta kolmest valitud lasteaiast lausa kaks.

Asenduslasteaiana pakkus mõlemale lapsele kohta ka Tralli lasteaed.

Tegelikult kodulehe järgi tundub Tralli lasteaed olevat üks väga tore lasteaed. (Näiteks on neil seal Eesti keele tugiõpe)  Kahju ainult, et ta nii kaugel on.

Õppeaasta lõpus aga ei tahtnud ka Trall minu lapsi vastu võtta ja nii õnnestus mul lapsed linna abiga saada Põnnila eralastehoidu. Ajutiselt. Tähendab linna toetus oli ajutine, ehk et kestab siis kuni selle hetkeni kus ükskõik milline Pärnu linna lasteaed neid nõus vastu võtma oleks.

Nii kartsingi, et sügisest tuleb lapsed ikkagi kaugele Tralli lasteaeda viia. Tralli lasteaia puhul ei saanud probleemiks, mitte ainult kaugus elukohast vaid ka ligipääs lasteaiale ühistranspordiga. Lasteaia läheduses peatub ainult üks linnaliini buss tunnis ja see buss läheb sinna ka suht pika ringiga. Mis tähendas seda, et  kui tahaksin nendega lasteaeda jõuda enne hommikusööki peaksin mudilastega kodust välja minema juba enne kella 7et hommikul.(Marie ärkab 7 paiku aga Silver magab hea meelega kauem) Ja noh iga jumala päev jalutuskäru mööda bussi treppe tõstma. Lasteaiast läheksin otse tööle, sest koju hommikukohvi jooma ma enam ei jõuaks.

See mõte, et Silver viia hommikul Tammsaare lasteaeda ja siis ainult Mariega seigelda Tralli tundus veel halvem, kuigi ühe lapsega liikudes võiksin ehk ilma käruta hakkama saada…… võibolla…..

Ja no nii ma siis järjepidevalt muudkui linnavalitsusse kirjutasin ja hädaldasin, et nii raske nii raske ja autot/lube ei ole ja  kohe üldse ei saa! Mulle ei meeldi eriti vinguda ja eri teeneid paluda aga no ma tõesti tundsin, et ei saa.

Kuigi see mõte meil oli peas kõlkumas, et panna lapsed ajutiselt Tralli lasteaeda, kuna see nn asenduslasteaed ja laste sinna mineku phul säiliks järjekord ka valitud lasteaedades.

Rõhk sõnal säiliks järjekord. Mitte koht. Kaks kolmest linnavalitsuse tegelastest tegelikult kinnitasid mulle küll, et jaajaaa järjekord säilib ja see tähendab, et kui Tammsaares Mariele koht leitakse saan kohe mõlemad lapsed üle tuua.

Minule ei tundunud loogiline, et mis mõttes hoitakse lihtsalt tühja kohta Silverile Tammsaare lasteaias kui sellele oleks teisi soovijaid veel.

No nüüd tänan ma igatahes õnne, et ma ei kiirustanud Tralli lasteaiale Jaa sõna ütlemisega, sest tõepoolest see kolmas linnavalitsuse kontakt (kelle kohta kaks esimest viitasid, et tegelikult on kõik tema otsustada, aga ta puhkusel) helistas mulle täna ja seletas kõigepealt pisut pahasel toonil, et tal tegelt kuu aega mulle aega vastata (ma teadsin, et ta tuli 01.08 puhkuselt ja saatsin talle peale seda kaks meeldetuletust, et ikka vastust ootan). Seejärel ta aga kinnitas minu kahtlust, et asenduslasteaiakoha vastu võtmisel säilib jah valitud lasteaedades järjekord aga mitte pakutav koht.

Ehk kui ma oleks Tralli lasteaia kasuks ära otsustanud siis oleks Silveri Tammsaare lasteaia koht kellegile teisele antud ja kui Marie jaoks peaks koht vabanema saaks tema üle tulla aga Silver ootaks Trallis kuni tema rühmast keegi ära läheks. Seega oleksin võinud kogematta tekitada olukorra kus lõpuks Marie saab Tammsaare lasteaeda ja Silver on lõpuks Trallis (kuigi hetkel pakub Tammsaare kohta just temale)

Juuni kuus oli Marie Tammsaare lasteaia järjekorras 9ndal kohal ja tundus üsna vähe lootust, et järg temani varsti jõuaks. Täna on ta aga 4ndal kohal (ehk siis 5 last on juba ära öeldnud) ja arvestades, et Tammsaare lasteaias on kolm sõimerühma ma leian, et shansid on nüüd juba täitsa head!

Ilmselt peab linnavalitsus ka Marie shanse varsti Tammsaarde ümber kolida piisavalt heaks sest nad on lahkelt nõus Marie eralastehoius käimist edasi finantseerima kuniks ta Tammsaarde koha saab!

Jaiiii! Seega ootamine ja vingumine kuidas ma üldse hakkama ei saa viis sihile! (Aga no tõesti – suht karm oleks olnud sinna Tralli kolistamine kahe suht püsimatu lapsga ilma autota – niiet palun mind mitte väga hukka mõista….)

Loodetavasti on varsti mõlemad lapsed koos Tammsaare lasteaias, seni aga käivad eri lasteaedades aga vähemalt ühes piirkonnas ja kodule suht lähedal! Marie Põnnilas ja Silver alates 22.08 Tammsaares!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *