Aafrika lähedane hetk…

Edit: 13.30 Ghana aja järgi: HOIATUS daamidele –  Postituse lõpu osas on illustreeriv Tarantli pilt.  Kui tunned, et see võib su päeva rikkuda, loe palun nii palju kui brauseri aken esimese avanemise peale lubab ja ära edasi väga hoogsalt scrolli.

Aah õigus, ma elangi ju Aafrikas, niiet iga päev peaks suht Aafrikane tunduma eks 🙂

Aga tegelt on nii, et mis vähemalt neisse kardetud elukatesse ja putukatesse-mutukatesse puutub siis mul selle 4 Ghanas elatud aasta jooksul nendega erilist kokkupuudet ja tunnet “et hull Aafrika elu” ei ole esinenud 🙂 –  No välja arvatud see üks skorpion (aga see oli üldse kuskil Mali kõrbes, mitte siin Ghanas) ja siis see püüton, kes bossi maja ette hommikul tuli ja kes peast ilma jäi. Tikutopsi suurused tarakanid on nii tavalised, et need lihtsalt ei lähe arvesse.

Mõned Eesti tuttavad aga on minu kutse peale vastanud “Oi muidu tuleks küll, aga ma kardan neid igasugu elukaid”.

Ja siis mul on nagu hämming, et mis elukad???? Me elame linnas ju.

Aga eile kukutas Silver luti voodi taha ja kui ma siis üle voodi peatsi kõõludes seda üles korjata püüdsin vaatas mulle vastu pirakas tarantel.

OK, valetasin. Väga väike tarantel oli seal hoopis. Mitte oluliselt suurem kui üks keskmine tarakan ptui see tähendab, et tikutoos.

Vaatasin temaga seal mõnda aega tõtt ja mõtlesin, mis tegema peaks.  Ta ei liigutanud üldse ja kange tahtmiine tekkis teda mingi toikaga torkida, ja proovida kas ta üldse elus on. Mingi aeg mõtlesin, et Trantel see küll ei ole, lihtsalt hiiglaslik karvane tolmurull, mis meenutab ämblikku. No vaat tal ei olnud seda seksikat ümarat vormi, nagu loodusfilmides neil tavaliselt on. Jalad olid külgedel suht üksteise lähedal, mitte niimoodi harali ja siis nende koos jalgadega ta tundus liiga laperkune, et üks õige tarantel olla 🙂

Lõpuks ma siiski otsustasin, et ma ei oota kuniabikaasa dushi  võtmise lõpetab, et talle siis näidata. Ta nimelt kipub teinekord tund aega seal ligunema ja ma kartsin, et selle ajaga elukas voodi tagant kuskile mujale liigub. Ja hilisem info, et meil tolmurull siiski osutus tarantliks aga nüüd ma ei tea kus see on, ei oleks meeldinud teps mitte.

Niiet Silver kaenlasse ja abikaasat dushi alt välja peksma.

“Ma tahaksin, et sa kohe praegu minuga magamistuppa tuleksid”

“??? kohe praegu???”

“Jah, sest mulle tundub, et meil on voodi taga miski, mis võib olla suur mürgine ämblik, vist…”

“…aah… ok  10 minutit”

“EI! KOHE! Kui ma ütlen, suur mürgine siis ma pean silmas, et karvane ja näeb välja nagu Tarantel, mitte need *Jeffrey-tyypi, keda me varem näinud oleme…. aga eksisteerib muidugi võimalus, et on tolmurull”

“Ok 2 min. Oota siinsamas”

Toas korra voodi taha kiiganud haarab Ibrahim minu kinga ja kukub materdama.

“Selge, ongi suur ämblik jah..?”

“Aaah  ole mingi ämbilk”

“Aga keda sa siis minu kingaga tapad, kui seal  Tarantlit ei ole?”

“Nojah,  tegelt oli jah Tarantel, aga sa tavaliselt ei luba mul süütuid ämblikke ja gekosid tappa”

“Daaaaah välja arvatud siis kui nad on Tarantlid!!!!!!”

Nii, ebaõiglane kui see karvajalale endale ka ei tunduks ta ei ole süütu ämblik. Ta võib olla süütu kuskil metsas. OK. Aga sa ei saa olla korraga Tarantel ja viibida minu magamistoas.  Sorry!

tarantula

Ma voodi taga olnud tegelasest ei saanud pilti – Enne kui ta Ibrahimiga kohtus ma ei julgenud talle kaameraga läheneda ja pärast, seda jäänud löga polnud enam mõtet pildistada.  Aga muidu suht samane selle ülal tooduga ta nägi välja. Need Oranzid kohad ei olnud minu külalisel mitte sellised rõõmsad oranzid vaid hõbehallikad. Ilus loom ju tegelt….

11 thoughts on “Aafrika lähedane hetk…

 1. Kenad värvid ju,:) Kusjuures kui ma googeldasin, et illustreerivat pilti leida, tuli sealt välja veel kenamate värvi kombinatsioonidega tarantleid ( ma siiani arvasin et nad kõik on üleni mustad). Oli Siniseid ja täitsa erkoranzide jalamustritega. Aga ma tahtsin siia riputada kõige sarnasemat selle vooditagusega – meil oli ikka selline kahvatu tegelane.

  Ma klikitamisega ei viitsinud jännata aga hoiatus on nüüd olemas 🙂

  Google pildiotsing: (https://www.google.com.gh/search?hl=en&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=587&q=tarantula&oq=tarantula&gs_l=img.3..0l10.1511.3814.0.4509.9.7.0.2.2.0.327.928.3j1j2j1.7.0….0…1ac.1.27.img..2.7.534.LkFzovduDLQ).

 2. Kuulge, kas te seda elukat watchmani asemel ei tahtnud kasutada – vähema raha eest tõhusam turva? Ainult et autot tarantel ei pese ja poes ei käi. Vähemalt mitte eriväljaõppeta.

 3. Ma just kardan, et turvana poleks Tarantlist palju asja. Ta peletaks ilmselt vaid valgeid ja naisterahvaid – aga valgete naisterahvastega meil üldiselt probleeme ei ole – tulgu kui tahavad. Kohalike vastu – mhmmmm nägid ise ju kui kiiresti lapsed Mali kõrbes selle skorpioni kahjutuks tegid….

 4. Eee sellised ei ole tavapärased. Sama suured tarakanid on tavapärased – kus vähegi toidujäätmeid sinna ronivad. Tarantlit nägin 4 aasta jooksul eile esimest korda. (Mitte, et ma muidu mööda vooditaguseid ringi nuusiks) Sülitan kolm korda üle vasaku õla aga minu praegune maja on kahtlaselt puhas tarakanidest ka. Aga mu üleeelmises kodus kubisesid kõik pimedamad kohad neist.öösel koju tulles valgustasin kõigepealt ukseava ja lülitit, sest vastasel juhul laksaks ma tuld põlema pannes lihtsalt tarakanile lagi pähe. Rutiin – valgusvihk lülitile, eemaldada tarakan lülitilt, tuli põlema ja siis näed kuidas ümber ringi siuksed tikutopsi suurused tarakanid liduvad kahte lehte laiali…brrrrr. Gortin kui sa seda kommentaari loed, siis jutt käib Achimota maja köögist.

 5. Tarakanidega on selline naljakas värk, et kui neile seda mürki lasta, mis on muuhulgas ka tarakanidele mõeldud siis nad nagu muutuvad lihtsalt halvatuks ja näevad surnud välja aga mingi järgmine päev ärkavad ellu. Meil Lartebiokorshie korteris oli mingi hetk, et mürgitasime tarakani ära, aga ei koristandu kohe laipa vaid läksime hoopis randa nädalavahetust veetma. Esmap tagasi tulles avastasime et tarakani laip oli lihtsalt ära jooksnud. Mingi hetk ilmusid linnapilti reklaamid et “Raid tapab tarakanid surnuks” – esimese hooga ajas naerma, et milliseks ta siis neid veel tappa saab aga siis meenusid need Lartebiokorshie korteri ellu ärkavad tarakanid, et nojah..ju on siis veel variante..Kuigi minu meelest kasutasime siis ka Raidi. Aga siin majas läheb küll nüüd suuremaks mürgitamiseks – et kui see “tõrjuja-mees” oma pihustitega majast ja aiast üle käib siis on paariks kuuks puhas vuuk – kahjuks ka sisalikest. Lihtsa Tarakani pärast ei hakkaks seda jama ette võtma, sest need pole ju ohtlikud – lihtsalt vastikud. Kuid Tarantel on mürgiämblik ja siis pole midagi teha, tuleb sisalikke ohverdada 🙁 Ei tahaks küll, et neil siin kuskil pesa oleks või miskit….

 6. Võeh…tarantlite pesa kuskil oma kodus…liiiiiiiiga ekstreem. Tarakanid vist elaks üle, aga tarantlid…(kohutav foobik olen ja kohe satuks hullarisse vist) *never coming to africa or similar” 😀 Ma ei tea, kuidas ma kunagi lapsena Marokos sain nii käia, et ei satunud selliste asjadega kokku. Ju ma siis ei osanud karta. Ega turistina ei satu ka vist sellistesse kohtadesse väga, kus selliseid elukaid võiks kohata.

 7. No, see äkki pesa on suht minu enda hirmu vili ju ka, aga selle kahtluse saabki elimineerida mürgimehe kutsumisega. Tõenäoliselt oli see tarantel siiski üksik eksinud erand. Me praegu veits linna serva pool elame ja metsa ja võsa ikka ümbruses leidub.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *