Kole tugipost – Remondijutt.

Nagu eelmises postituses juba kirjutatud siis otsustasin kipsi korstnajala ümbert ära kiskuda ning eksponeerida selle vanad kivid. Aga no ega see kipsplaat korstnajala ümber polnud siis ainus ebameeldiv üllatus uues kodus. 

Mul jookseb ripplae kohalt üks hea jurakas metalltala. Ma ei tea täpselt, mida ta seal kinni hoiab või milleks ta vajalik on, aga alguses me arvasime et see tala jookseb üle lae – ehk siis korteri vastas seina välja. Tüng! Ei jookse üle korteri – jookseb ainult korstnani, ning selleks et ta seal korstna juures lõppeda saaks on talle toestuseks pandud üks puust post või tala – OTSE VASTU KORSTNALÕÕRI! See post oli ka seal kipsi all peidus ja me avastasime ta siis kui korstnalõõri välja lõhkusime.

Et noh mu meelest suht tuleohtlik lahendus ja eks suht tobe näeb see post seal korstna küljes välja ka. Et on ilus vanaaegsetest kividest korsten ja siis selle küljes mingi rõve puupost – igate pidi veel kruve täis ka.

Et sellisel kujul see vanade kivide eksponeerimine küll eriti stiilne ei tule ju!

No mis teeb siis?

Päris ära võtta teda ei saa, sest siis kukus see müstiline tala (mille otstarbest ma aru ei saa) alla. Otsustasime ta siis ahjust natukene eemale nihutada. Et noh natukenegi normaslsem välja näeks ja vähem tuleohtlik olek. Aga rõve on see post ikkagi. Kammisin mööda ehituspoode, et osta üks korralik, paks ruudu kujuline tala ja see post ilusama vastu välja vahetada – aga ei miskit. Siukest paksu tala polnud võtta.

Ostsin hoopis 100m nööri ja liitri puiduliimi. Nimelt teen sellest rõvedast postist ühe korraliku maast laeni kassi kraapimispuu. Et kerin nööri ümber ja nii. Noh kirjelduse järgi küll 10mm köie aga no minu silma jaoks on see rohkem nöör.  Ma usun, et niimoodi köis ümber näeb see post keset tuba veidi ägedam välja. Ja kui post korstnast eemale saab siis võin ju sellele hiljem teleka kinnitada. Sest see koht kuhu mul seni teler planeeritud oli, ongi diivanile veits liiga lähedal ja see korstna kant sobiks talle paremini küll. Aga no varem ma ju ei tulnud selle peale, et sinna telerit paigaldada kuna polnud teadlik tugitalast ja noh KORSTNA külge ju telekat ikka ei kinnita 😂

Bauhofis hakkasid silma ka üsna stiilsed ja mõistlikus hinnas väiksed malmkaminad, mis minu punasest kivist korstent / ahju väga hästi soojendama sobiks. 

Uus kodu, remont, kraapimispuu, korsten, porno
Hetkeolukord

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *