Nokin näppudelt liimi.. – remondijutt

kraapimispuu, tee ise, diy, tugisammas, disain, tugisamba peitmine

Täna hommikul enne oma korterisse minekut lippasin läbi uuskasutuskeskusest kuhu viisin järjekordse kotitäie riideid ning vanast töökohast Starmanist, et sinna tagasi viia renditud ZUUMboks sest eile oli kuller mulle toonud juba uued seadmed Bindge TV ja interneti jaoks.

Siisostsin veidi puhastusvahendeid ja läksin remonditavasse korterisse – väike hirm oli sees kuna eile paistis valge tapeedi alt läbi koledaid liimiplekke ja ma kahtlustasin juba, et need jäävadki sinna. Seega küpses korteri poole lipates peas mitu ideed. Üks oli liimiplekkide katmine seinakleepsidega, teine oli probleemsesse korteri ossa – ehk lastetuppa osta uus lasteteemaline tumedam tapeet ja sellega katta siis 2 seina.

Nendest plaanidest sain õnneks loobuda, sest liimiplekid olid siiski öö jooksul nähtamatuks kuivanud. St liim ei olnud mitte tapeedil vaid tapeedi all ja selle kuivamine tõesti päästis päeva!

Töömees tegeles seal parasjagu vana tugiposti korstna küljest eemale kangutamisegaja mina hakkasin korstna kive pesema.

korsten, kivid, vanad kivid, vanadest kividest korsten
pesen korstna kive

Mõne aja pärast selgus aga kurb tõsisasi – laetala kinni hoidev tugipost osutus siiski nõrgemaks kui me teda algselt arvasime olevat. Seda korstna küljest lahti kangutades sai ikka päris korralikult kirutud et no MIKS KIREVASE PÄRALT oli vaja teda kruvidega korstna külge kinnitada. Noh kui ta liikuma hakkas, siis saime aru küll miks – korsten hoidis tugiposti pmst püsti 🙂

Seega tuli uuesti minna ehituspoodidesse. Kirusin ennast maapõhja, et polnud eelmine päev puitalasid ära ostnud, sest ei tahtnud kuidagi jälle ostlemise peale aega ära raisata. aga kuna eile 10x10cm tala kuskilt ei leidnud ja kahest 5×10 talast ruudu kujulise posti kokku panemine ei tundunud nägus siis sai otsustatud nöörimise kasuks. Ja nii jäid tugipostid ostmata.

Täna kihutasime kõigepealt Espaki – kus küsisime 2.5 kõrgust 5×10 talasid. Meil on ainult 3 meetrised. vastas pahur kassapidaja.
“Lühemaks saagimise võimalus on?” uurisime talt (olime varem ära mõõtnud takso, millega poodi sõitsime ja teadsime, et mahutame sinna maksimaalselt 2.7meetrise tala)
“Ei mingit lühemaks saagimist”

Ok, läksime siis taksojuhile seletama, et peame tal ikka minna laskma kuna 3 meetrist me enam sedaani ei mahuta ja siis tellime tagasisõiduks hoopis suurema masina. Seda seletades tekkis mõte kiirelt K-Rautast läbi joosta, kuna ta seal samas Espaki kõrval oli. Noh ei arvanud, et neil kuidagi vägateistsugune kaubavalik on aga lootsime, et ehk on nad saagimise osas veidi paindlikumad.
Olidki!
Seal läks loosi 5 meetrine tala, mille koha peal ise keskelt pooleks saagisime!

Kuna kahest 5×10 cm talast kokku pandud post siiski kõige ilusam välja ei näe, siis läheb eile ostetud köis ikkagi asja ette. Isegi kui ma täitsa laeni seda ei jaksa köietada (või noh kui köis varem otsa saab sest nüüd on vaja seda mässida veidi paksema posti ümber kui algselt plaan oli) siis kaunistann ülemise osa kuidagi muud moodi ära. Kas värvi või piltide või mingi käsitöö või muu kunstiga.

Natukene jõudis seda köie mässimist täna alustada ka ja ütleks et väga äge tuleb! Nüüd nokin näppude ümbert liimi, et homme töö juures kliendid mu käsi nähes ära ei ehmataks 🙂

tala, post, tugipost,
kahest peenemast talast tehtud post
kraapimispuu, tee ise, diy, tugisammas, disain, tugisamba peitmine
tugisammas aka kassi kraapimispuu – algus on tehtud.

2 thoughts on “Nokin näppudelt liimi.. – remondijutt

    1. Ma ei teadnud midagi siuksest poest – käisin Pärnus läbi need ehituspoed millest teadlik olin ja neil polnud sellises mõõdus prussi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *