Kuidas GoWorkaBit tasuta müügiideid kogus

Oma korteri ostutehinguks ma kraapisin seda omafinantseeringut kokku väga mitmest allikast. Laenasin emalt, müüsin vanu fondiosakuid, katkestasin digikassa lepingu ja võtsin kasutusele seal kogutu, kandsin välja oma internetiteenistused jne jne ning muuhulgas üritasin võita 500t eurot GoWorkaBiti müügihäkkeri konkusril.

Siin siis konkursi üleskutse:

Mul oli kokku vaja saada 6300 eurot (omafinantseering, notaritasud, Kredexi käenduse lepingutasu, riigilõiv, telefonijärelmaksu lepingu lõpetamine) ja no 500 Eurot oleks olnud päris suureks abiks.

Pikemalt mõtlemata tegin video kus jagasin kahte müüginippi ja panin selle video Kristjanile teele. Jagasin ühte natukene naljaga pooleks nippi ( aga nad ju ütlesidki, et saada kõige segasemad ideed) ja ühte natukene tõsisemat ideed.

Saatsin video ära ja jäin ootama…. Tähtaeg möödus ja mitte midagi.

Ma ei arvanudki, et minu video kohe kindlasti võidab (aga eks ma lootsin natuke sellele, et ehk ei ole väga palju võistlejaid ja mingi lootus ikka oli) aga no konkursi tagasiside oleks ju pidanud ikka tulema.

Kuna mitte, mingit infot ei laekunud hakkasin ma lõpuks muretsema, et äkki mu video ei läinudki e-mailis läbi või ei jõudnud kohale ja ma ei osale konkursil. Et äkki oleks pidanud video ikka Youtubesse laadima ja osalema konkursil läbi GWB portaali nagu ka oli ühe võimalusena välja toodud. Sest noh isegi nii minimaalset tagasisidet, nagu “Aitähh, video käes, osaled konkursil” ei tulnud.

Nädalad läksid ja otsisin infot GWB kodulehel – et äkki seal on kuskil konkrusist ja selle tulemustest juttu. Ei midagi. Siis hakkas nende kodulehe plugin minu käest uurima, et mis ma seal teen ja kas nad saavad aidata. Kirjutasin oma mure plugina jutuaknasse ära ja  saingi 27 märts e-mailiga vastuse, et selle nädala jooksul selgitavad võitja välja.

Jäin uuesti ootele. Nädal sai läbi. Sai läbi ka järgnev nädal aga ikka ei mingit uudist. Siis leidsin sama konkursi üleskutse GWB Facebooki lehel ja uurisin seal kommentaaris tulemuste kohta.

Päev hiljem saingi e-mailile vastuse, et võitjat välja ei selgitatudki!

Tsiteerin:

Oleme hetkel müügihäkkeri otsingud peatanud. Kuigi meile lisaks sinu soovitustele teisigi häid ideid, ei olnud nende seas siiski nii eredat tähte ja ideeed, mis meil sokid jalast oleks rokkinud.

 

Ma tunnen karjuvat ebaõiglust!

Ok, ma ei hakka hetkel Tarbijakaitse poole pöörduma, sest usun, et kõik on seaduslik ehk J.O.K.K.  (J.O.K.K. – Juriidiliselt on Kõik Korrektne)

Sest jah – üleskutses oli ju öeldud, et “Kui meile sinu ideed väga meeldivad” või midagi sellist. Mitte, et “Parim saab igal juhul 500 Eurot”

Ehk siis viimasel juhul oleks ka halbadest variantidest parim ikkagi pidanud auhinna saama. Esimesel juhul aga saab öelda, et jah Sorry, meile ei meeldinud ükski idee nii palju ja siis auhinda välja ei anna. Või siis nende keeli: “Ükski idee ei rokkinud sokid jalast”

Nii on ikka jube mugav konkursi korraldada eks? Et lubad auhinna, kogud kokku portsu häid ideid ja siis ütled, et oih näe “Sokid jäid jalga ja auhinda kellegile ei anna”!

Aga ideed on kogutud ja mitte miski ei takista neil saadud ideid kasutada.  Võimalik, et see üleskutse oligi neil hoopis mõeldud turundustrikina, et saada inimesed neist rääkima ja portaalile rohkem tähelepanu?

 

Mulle tundub see sellisel juhul küll halva turundustrikina aga tihti öeldakse, et ka halb reklaam on reklaam ja noh niivõttes – näed minu blogi said nad endast kirjutama küll! 🙂

Jälle!

Varem olen neist kirjutanud pigem positivses võtmes!

 

Täiendus @ 12.15

Samas nüüd Facebookis sama üleskutse juures on küll TEKSTINA kirjas, et parima idee autor saab 500 Eurot kätte!

Muideks, kõige parema häki ja idee autor saab 500€ puhtana käteen.

Seega – ok, kui ei leitud nii head ideed et teha tööpakkumine -ära siis tee! Aga kui sa lubad välja, et Parima Idee autor saab  500 Eurot siis selle lubaduse siiski peaks täitma. Vahet pole kas parim idee rokib sokid jalast või mitte. Ka korraldajate jaoks mittemeeldivate ideede hulgast tuleks siiski välja valida see parim ja 500 Euroga premeerida. Nii on ju lubatud!

Siiski
Ekraanitõmmis Facebooki üleskutsest

0 thoughts on “Kuidas GoWorkaBit tasuta müügiideid kogus

  1. Ma osalesin samuti, lugu arenes täpselt samamoodi: meilile osaluskinnitust ei saanud ja 29. märts (2 päeva peale Sind) kirjutasin neile sõnumitesse ja öeldi samamoodi, et sel nädalal kuulutatakse välja. Minult said nad videoga 4-5 ideed, kuid kuna jõudsin tagasi vaid paar tundi enne tähtaega (ja selle tagajärjel oli video tehniliselt ülilihtne), aimasin, et igati abiks olev 500€ minu kodus ei maandu. Olen iga nädal vähemalt korra ikka nende lehe üle vaadanud, et äkki kuulutatakse midagi välja, aga nüüd siis tean, et enam pole mõtet, tänud postituse eest. 🙂 Selles suhtes väga lahe ja motiveeriv kampaania, oma lennukaid ideid jagan meeleldi kui tunnen, et neist võib kasu olla, kuid kommunikatsiooni poolt on jah veidi mööda pandud. Tegelen ka ise turundusega ja selleks, et vaatamata kampaania ebaõnnestumisele (kui see seda oli) puhta imidžiga välja tulla, oleks tõesti kasvõi üks siiras meil osalenutele mulje oluliselt paremaks teinud 🙂

    1. Kusjuures Facebooki üleskutse juures on siiski selgelt kirjas, et parim idee saab 500 Eurot kätte ja seda ilma lisatingimuseta kui palju täpselt see idee korraldajatele meeldima peaks. Lubadus on lubadus ja kellegile GWB siiski selle 500 eurot antud hetkel võlgneb!

      Tsiteerin Facebooki: “… Muideks, kõige parema häki ja idee autor saab 500€ puhtana käteen”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *