Lääne-Aafrika kiiksud///Habits that stuck from West-Africa

Lääne-Aafrika kiiksud Habits that stuck from West-Africa
Eile postitati beebigruppi küsimus selle kohta millist vett keegi oma lapsele annab, kas toorest kraanivett, keedetud vett või pudeli vett. Arvamusi oli nii ja naa suguseid, igal juhul emad, kelle kodukandis vähhegi normaalne kraanivesi on kippusid seda ka niisamuti andma. Tore!

Meie oleme siin ikka paki ja pudeli vee peal olnud. Praegu mõtlen küll, et kui ikka enamus Eestis joodab üle aastasele lapsele keetmata kraanivett siis ilmselt on ohutu ja lähen ka seda teed. Samas ma mäletan väga hästi oma eelmist kodukülastust ja seda kuidas süüa tegema hakates käsi automaatselt pudeli järele haaras. Ning seda kui vastikult veider oli toidu valmistamise või kohvi keetmise eesmärgil kraanist vett võtta. Ma tean, et on ohtu aga sellegi poolest oli alati kergelt ebamugav tunne kui kraanist söögi valmistamiseks vett võtsin.

Teine kiiks , mis mul Eestis esines oli see, et ei saanud ennem mamagama minna kui telefon ja laptop polnud 100% laetud või ööseks laadima jäetud – sest äkki ei ole hommikul elektrit.

Ma teadsin iga õhtu, et hommikul on elekter ja proovisin ennast sellest igaõhtusest laptopi ja telefoni laadima panemise kombest välja harjutada aga see päädis sellega, et ma vähkresin voodis küljelt küljele ja muudkui korrutasin endale “Hommikul on elekter, hommikul on elekter, elekter ei lähe kuskile…… a ma lähen panen vähemalt telefoni laadima, et kui ikakgi elektrit ei ole siis abikaasa ei saa helistada ja hakkab muretsema” No ja loomulikult kui ma juba telefoni pärast üles tõusin, siis läksin panin juba laptopi ka laadima.

Yesterday there was a question posted to Estonian baby group in Facebook “Which water you give to drink for your child? Tap water, boiled tap water or bottle water” There was different opinions but majority of mothers were giving to their children regular tap water. Nice!

Our family in Ghana is using sachet or bottle water in all matters. But now seeing how most of Estonian moms let their children drink tap water, then I believe it is safe there and once I reach home I am going to do the same. Although I know it won’t be easy!

I remember clearly my last visit to Estonia and how awkward it felt to fetch water from tap for cooking or making coffee. I knew it was safe but still I felt uncomfortable fetching water from tap.

Another weird bit I noticed having while I traveled was that I tend to put my cell phone and laptop for charging every night – ‘cos what if there won’t be electricity in the morning?

I knew every evening that there will be electricity in the morning and I tried to train myself out from this habit but it never happened. My attempts concluded with me being completely incapable to sleep while phone was not charging. I was turning left and right in the be repeating to myself “There will be electricity in the morning, there won’t be any light of…. Well let me go and put at least cell phone charging…cos if there will be light off and my husband wants to call he will worry” and obviously when I stood up for cell phone I made sure that the laptop was charging also.

🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *