Minu eilsed toimetamised

Nii…. üleeile ma kuulutasin, et lõpetan laisklemise ära ja hakkan tegusaks.  Nii nagu varem.

Kuidas mul siis läks?

Ma olin juba eile lugenud ühte õpetust kuidas HTML leht Worpressi saada saada ja tundus üsna lihtne.

Äratus 7.00. Uurisime lastega päkapiku sokkide sisu. Laste potitamine ja riidesse toppimine. Marie on põhimõtteline ise riietuja seega minekuvalmis saime me kell 8.15

Kui mul on tööpäev siis ma ei saa lubada endale nii hilja lasteaia poole teele asumist ja ma topin ta vägisi ise riidesse ja lahkume toast kell 7.45. Täna aga lasin  tal ise pusserdada.

Seega täna jõudsin ise lasteaiast tagasi umbes kell 8.40 ning keetsin omale täielikuks ärkamiseks vajaliku hommikukohvi.

Hommikusöök sees, hakkasin tööle. Võtsin juhendi lahti, installisin TEST aadressile WordPressi ja hakkasin pihta. Oma veebimajutuskeskkonnas ringi vaadates avastasin, et see mul järgnevaks aastaks makstud.

Ma teadsin tegelt, et kohe kohe on vaja uuendada ja stressasin veits selle 150 dollari pärast (mul sõbrannaga kahe peale selline hosting kuhu saab lugematul arvul domeene majutada). Uurisin oma Ghana krediitkaardi väljavõtet ja tõepoolest siis kui ma Liibanonis ringi reisisin see makse oli sealt läinud. Ma ei pannud toda makset lihtsalt tähele kuna abikaasa muudkui kandis mulle Ghana kontole reisikulude katteks raha aga kuivõrd mul seal eriti kulusid ei tekkinud siis ma seal ka seda kaarti ei kasutanud ja nii sai see makse sedasi “salaja” minna. Lahe, kohe üks mure vähem 🙂

Nii, õppematerjalid lahti hakkasin Facebookis suhtlema selle sama sõbrannaga kellega majutust jagan ja kes vahepeal lapse oli saanud. Kiitsin talle ka hoolega kuidas ma õpin parasjagu WordPressi ja olen hirmus tubli. Uurisin elu, et mis ta perekonna nimest on saanud (ta Slovakk aga abiellus hinduga – kasutab mõlemat perekonna nime niiet kokku tuli päris vahva nimekombo 🙂 ) ja kas plaanib Ghanasse tagasi minna jne jne jne – juttu jätkus kauemaks ja koodiridu kirjutatud 0. 🙂 Väga tubli eks 🙂 ?

Ei, tegelt ma lõpuks ikka midagi tegin ka. Võtsin tolle eelpool lingitud õpetuse ette ja tegin vajalikud php failid. Tükeladsin oma HTMLi, panin osad Index.php failis uuesti kokku ja sisestasin postituste “Loop-i”. Kuigi seda viimast oleks vist vaja kui ma nn blogi teen aga ilma blogi osata firma kodulehele ju ei pea? (WordPressi spetsialistid võiks siin nüüd natukene targutada). Zippisin kogu selle värgi ära ja laadisin TEST aadressile, installisin ja ootasiin põnevusega teadet et Install kukkus läbi. Aga Voila! Install töötas, ja sain lehe aktiveerida. Tulemus ei olnud muidugi ilus. Ainsaks edu noodiks võingi siin lisada, et WordPress sai aru, et ma installisin Worpdressi põhja ja et install toimis. Aga no menüü oli valesti, slider ei töötanud jne.

Siinkohal ma antud õpetuse juures tunnen puudust sellest pildist, millist lehte juhendi koostaja laadis. Et ok, sellest ma sain aru, et tema lehel oli päis, jalus sisu ja küljepaan. Minu lehel küljebaani ei olnud. Aga ma ei tea, kas juhendi kirjutaja lehel oli Menüü riba (kus? Milline?) või banner või slider jne. Et äkki ma oleks pidanud oma päist veel eraldi tükeldama ja tegema menüü ribast ja sliderist ja php failid ja siis kirjutama päises vastavatesse kohtadess get slider ja get navi? Või kui siis mitte otseselt päisesse siis Indexisse kõi need tükid ühe suure päise asemel? (Jälle see koht kus WP spetsialistid võiks targutada)

Igatahes oli kell saanud 12 ja ma ei saanud enam edasi lükata linnapeale minekut. Nimelt oli vaja osta pesukott (sest minu uut tööpluusi tohib pesta vaid pesukotis) ja vaadata lastele Jõulukingitusi. Mul tegelt idee olemas, mis neile kinkida aga eelistaksin Interneist tellimise asemel asju ise käega katsuda, ja testida, kas on ikka nii vahvad.

Pesukoti sain aga kingituste vaatamiseks pean minema ikkagi Papiniitu, sest Kesklinna mänguasja poed vangutasid minu küsimuste peale pead. Ja see käik on mul plaanis täna.

Kella 14 paiku jõudsin linnapealt tagasi koju. Tühjendasin pesumasina (mille olin laste asjadega enne linna minekut pesema pannud). Vastasin ühele küsimustikule, lõpetasin uue firma paberimajanduse aga kuna ei suutnud leida ID-kaardi lugejat jäi registreering veel ootele.

Vaatasin uuesti otsa WordPressile  – seekord otsustasin laadida alla ühe suvalise WordPressi template ja uurida selle php koodi. Sest just nii hakkasin ma aastaid tagasi tegutsema HTMLiga. Et lihtsalt avasin selliste saitide kus oli mulle vajalikke elemente “Source” koodi ja kopeerisin sealt neist vastavad lõigud enda HTMLi. Noh näiteks tabelite tegemisel ma kunagi ei viitsinud ise neid “TD”-sid ja “Tr”-e trükkida vaid kopeerisin need kuskilt ja siis asendasin lahtrite sisu.

Pelae 16t tõin lapsed lasteaiast ära. Söötsin neile makarone ja kotlete. Kütsin ahju, Skypesin abikaasaga. Ja vaatasin, et lastel pusletades omavaheline riid juppide pärast liiga suureks ei kasva.

 

Peale 20t läksid lapsed magama. Ma pean alati nende juures valvama kuni nad on reaalselt magama jäänud , seega sain ise laste toast välja alles 20.30 paiku.

Kuigi sel ajal mulle meeldib vaadata Fox Life pealt “Skorpioni” sisi telekat käima ei pannud vaid uurisin umbes 22ni näidislehe PHP-d.  Ja tänaseks juba sellega saan hakkama, et näidislehel teha koodis teatud muudatusi ja siis see üles laadida. Kuigi noh ma saaks koodis muudatusi teha ka otse serveris aga oma arvutis “Templatet” muutes saan alati salvestada ka tagavara faili puhuks kui miskit nässu läheb. Ja noh arvata on, et nässu hakkab mul ikka kõvasti minema – esialgu.

 

 

0 thoughts on “Minu eilsed toimetamised

  1. Kas oled proovinud saada pankadelt laenu ilma edu? Hädasti on vaja raha, et saada välja võla? Vajad raha laiendamiseks või loomist oma äri? Laenu saada üks Suurbritannia juhtivaid laenu firmad. Täpsema info saamiseks palume pöörduda e-posti teel: larryfox2016@hotmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *