OK, aafriklane! Külasta Eestit – aga kui tagasi ka plaanid minna saad pileti soodsamalt!

Ma maadlen siin mingi teist päeva abikaasa lennupiletitega. Olles võrrelnud nii KLMi kui Turkish Airlinesi hindu ja lennugraafikut siis hetkel jääb valikusse lendamine KLMga sest Türklastega lennates tekiks abikaasal Istanbulis mingi 20 tunnine ootamine, mille kestel ta ei saaks hotelli minna kuna peaks selleks eraldi viisa taotlema, milleks meil hetkel pole aega. 20 tundi lennujaamas oodates ta kulutaks selle sama summa raha, mille võrra türklaste pilet odavam on, lihtsalt ära.

Seega KLM.

Õiget piletit otsides sain tunda seda lennupiletite hinnastamise valu ja võlu. Näiteks eile tänaseks pileteid otsides näitas hindu vahemikus 1300- 1500 dollarit. Aga eile lõunal samal õhtul väljuvale lennule oleksin ma saanud alla 1000 dollarilise hinnaga.

Läks kiirelt abikaasale teele ekraanipilt ja küsimus: “Jõuaks sa juba täna õhtul lennule?”

Jaa jõudnuks. Aga ma olen hetkel Tallinnas koolitusel ja kogu suhtlus toimus 10 minutilise pausi ajal. Oodatud vastuse laekumise hetkeks algas loeng juba peale. Noh, mis siis ikka – ootame poolteist tundi ja ostame ära. Loengu ajal ei hakka ju nutitelefoni näppima ja siis mingi krediitkaardi andmeid sisestama.

Pooleteist tunni pärast kui mul paus tekkis pakuti samaks päevaks piletit juba 1600 dollariga.

Niiet ilma jäin.

Ma täna muidugi lootsin, et saab uuesti 980 dollariga viimase minuti piletit täna õhtuks aga tutkitki. Tuli see kallim variant võtta.  Tagasimineku kuupäeva sättisin ka nii, et ikka võimalikult soodne tuleks – et sõltuvalt sellest mis päeval ja mis kell tagasi lennata näidati kui palju peab siiatuleku piletile peale maksma tagasilennuks. 

No seda olen ma muidu kogu aeg teadnud, et kaheotsa pileti ja üheotsa pileti hinnavahe on suht väike aga no nüüd õnnestus mul leida selline tagasisuuda pilet, mille kasutamise eest suisa makstakse 43 dollarit peale!

No arvata on, et just see sai valituks! 

Huvitav, mis see loogika siin taga on? Aafriklased koju tagasi saata? 😁

No ega sekeldused muidugi sellega läbi ei saanud. Kuna pilet on samaks päevaks siis ei olnu võimalik online krediitkaardimakse ja seega olengi hetkel Taxify abil lennujaama teel, et see pilet kaardiga lihtsalt ära maksta. Ma muidugi ei mäleta, mis ma omal ajal selle kaardi ostulimiidiks panin. Ghana kaart ju! Niiet vabalt võib tekkida mingi jama, et lennujaamas mul see makse läbi ei lähe ja siis tuleb abikaasat veel mõned päevad oodata sest internetimaksetel mul see ostulimiit ei jää ette aga siis mul tuleb valida lihtsalt mõni hilisem lend. Homne lend on 1600 dollarit. 20 juuni saaks veel 1300ga aga jeerum – see on nii kaugel ju! 

Niiet pöidlad pihku!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *