Paast läbi!

Huuuuh lõpuks ometi saab inimese kombel süüa-juua. Eelmine neljap lõppes Ramadan ja reedega algas Eid. Ehks siis nagu meie oleme harjunud jõulupyhadega on Moslemitel peale Ramadani paastuaega 3 rõõmsat pyha, kus kõik hõivatud ykseisele helistamise ja tekstimisega et Happy Eid või Eid Mubarak, ikka soovitud saaks.

Nagu teada, tegin mina Ramadani paastu aja moslemitega vapralt kaasa. See, et päeva ajal vett juua ei tohtind oli kyll päris jube aga muidu polnud hullu miskit. Kahel päeval ma siiski sõin aga Ramadani reeglistiku järgi võis seda hyvitada vaese toitmisega, mida ma ka tegin. Yks leivapäts teenijannale ja yks kebab näljasele pubikylalisele said nende söögikordade hinnaks.

Aga ma patustasin ka. Yhe korra saab panna inimliku eksimuse alla tegelt. Nimelt oli väga kiire pyhapäev ja meil Luciaga oli programmis minna kell 7pm algavale symfoonia orkestri kontserdila rahvusteatris.

Rahvusteatris

Syya tohtis aga alles peale 6.15 õhtul ning teatrisse sõiduks ka oma aeg kulub. Panin paika ajakava. 17.00 dush, meik, kleit selga. 17.50 kokkama 18.15 sööma ja 18.20 taksosse. Ok, täitsa vettpidav plaan sai aga kui ma 17.50 kleidikeses ringi tuiskasin ja tuunikala pastat kokkasin siis kogu selles kiirustasimses ma ei saanud arugi kui juba olin usinalt äsja avatud tuunikala konservi maitsmas.

Röögatasin: “DAMN!!!!!!! Lucia whats the time!”
Lucia teisest toast: “Six something!”
Mina: “No, Exact time!”
Lucia:”6.08, why?”
Mina: “Damn, I just tasted the fish!”

Ja yhtegi vaest ei olnud käepärast niiet see patt jääb minu hingele.

Kontserdi ootamas, kohad sisse v6etud!

Ja siis oli veel yks kord kui ma jõin hommikukohvi, no ei painutanud mina ennast atraktiivsele aga padukristlikule Liibanoni kutile seletama, et mina, veendunud Ateist paastun siin parasjagu koos moslemitega. No idee oli seda kutti uuesti näha. Veel ei ole näinud.

Aga muidu ma ytleks, et ma olin tubli. Näiteks ma tean mitut moslemit, kes ei paastunud Ramadani ajal yldse v6i loobusid ainult alkoholist. Seda et moslemid nagu yldse ei tohiks alkoholi juua, aga siis nad nii palju distsiplineerisid ennast, et vähemalt pyha kuu ajal ei joo. Muidugi jälle ma räägin Liibanoonlastest moslemitest, kes siin kohapeal ja Ramadani reegllite järgi ei pea paastuma ka need, kes on parasjagu reisil. Ja nagu Naabrimees on siin tähelepanu juhtinud, et usu reeglid tehakse endale sobivaks siis tõepoolest. 6 aastat Accras elanud Liibanoonlasest moslem paastust Ramadani ajal suurt lugu ei pidanud, sest tema ometigi on ju reisil ja nii viimased 6 aastat.

3 thoughts on “Paast läbi!

  1. Sümfooniaorkester ja Aafrika on minu kujutluspildis ennekuulmatu kombinatsioon (va. LAV). Kohalik orkester? Kas kohalikud hindavad sellist muusikat?

  2. No mina v6tsin juurde. Ma ei saa päris täpselt aru kui palju aga inimesed märkavad ja kommenteerivad.
    Ei saa aru, et oleks 6htul rohkem 6ginud – pigem oli see, et selleks ajaks kui sööma tohtis asuda oli näljatunne transformeerunud isutuseks ja siis pigem näkitsesin miskit. V6i teinekord ärkasin keset ööd yles ja s6in miskit teadmisega, et hommikul ei tohi ju – ei olnud hea m6te.

    Symfoona orkester – hahhaa – no kiia seda pilti kus me Luciaga seisame – kas sa näed millised toolid ja asjad on laval?? Aga jah muusikat tegid. Neil tegelt kaks Sakslast p6hipundis + Sakslasest kylalisorkestrant, kes seda asja veavad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *