Vägev värk!

Nii ja pass ongi käes. Cool.

Isegi selgitav kiri anti kaasa ametnike jaoks, mis passis ei ole viisat ega Ghanasse sisenemise templeid – väga, väga vinge!

See hoiab ikka hulka jama kokku piiril, olin juba arvestanud selgitamise-vaidlemise + 20 eurose väljaminekuga, aga nüüd saab vast odavamalt.

Midagi kindlasti üritatakse pumbata – ilmselt viisil “et las ma nüüd siin õpetand, et oleks pidanud tegema seda ja seda ja rauselt on mõni tähtis paber immigratsioonist puudu” et noh põhjuseid nad seal genereerida oskavad aga üle 5 euro ei tohiks see mult röövida. Immigratsiooni ma sellega küll minema ei hakka – muidu selgita ja maksa veel seal ja seal on rohkem ametnikke, kes kõik oma osa tahavad saada ja maksaks palju rohkem kui 5eurot ning sel juhul leitaks piiril mingi muu põhjuse miks raaha küsida jne. Huuh väsitav!

Aga mul on pass nüüd!!!!!!!!!!!!!

Varsti näeme!

8 thoughts on “Vägev värk!

  1. Tõttöelda on see sinu juhtum kõige jaburam asi mida ma üldse kuulnud olen. Umbes nagu see film, kus mingi vend elas lennujaama tollitsoonis.

    Kohati tundub, et…ma ei tagi. See on lihtsalt liiga jabur.

  2. Jah, see terminal. Seepärast ei tasu mul ilmselt ka Immigratsiooni uue passiga jalutada sest umbes nii jaburaid pöördeid võiks see juhtum isegi siis võtma. Viisat nii jõhkralt ületatuna peaks mind ju maalt välja saadetama aga lennukile jälle minna ei saa…..uus kodu Lennujaama neutraalne tsoon or smth… kui noh fantaasialennukalt mõelda. Et praegu plaan jah see et Oktoobris uue passiga uhkelt laevale või Burkina-Faso bussile!

  3. et sa siis nüüd nn taas EU täieõiguslik kodanik. Muide, meil tuleb 20. taasiseseisvumisaastapäev, ära unusta siis kodumaad õnnitleda — ikkagi lõpuks tegid , mis suutsid!

  4. Nii tore, et see jaburus nüüd lõpuks läbi sai. Et see Eesti Vabariigi motiveerimine ka nii kaua aega pidi võtma! Aga passi siis peale, et sult seda passi siis ka sisse ei vehita kuskil! Õmble omale mingi salatasku kuskile riiete sisse, kui kott ära tõmmatakse, siis jääb vähemalt taskusse midagi alles. Järele proovitud, näiteks seeliku ette värvli juurde saab väga hästi täpselt passi suuruse (ja isegi pikema, mahutab ka telefoni ja raha jmt) tasku teha, peitelukk ka peale ja keegi ei näe, kui just hoolega ei katsu sind.

  5. Wow – see on minu maadmööda tulekuks mega hea soovitus. Riietealust kõhukotti jne taibukamad juba tevad otsida, aga riiete sees olev tasku on väga kaval! 🙂 Tänud väärt ideid jagamast!

  6. Niisama seeliku ääre sisse või pükste allääre sisse saab ka sularaha peita, kui taskut ei viitsi teha. Lihtsalt tuleb suur õmblusvaru jätta ja siis sisse mingi väike lõhe lõigata, mida ainult sina ise tead. Aga siis ei tohi märjaks saada või tasub raha kile sisse mässida. Või kui näiteks teksadel/pükstel on ülemine serv nagunii topeltriidest, siis sinna saab ka sissepoole mingi lõhe lõigata ja midagi sisse toppida, kui kahju pole kääridega kallale minna.
    Minu kogemus näitab, et hea on, kui selliseid peidukaid on vähemalt kaks. Lisaks siis passi omale. Igaks juhuks. Ja vahel on hea ka mingi libarahakott omale tekitada, kus peenraha sees ja mingi suvaline kaart ehk ka. Sul ilmselt mingit Selveri vmt kliendikaarti seal kaasas pole, aga vbla midagi leiad. Selle saab siis ära anda, kui noaga vmt ähvardama tullakse 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *