Vee ja elektri jagamine

Ghana vesi ja elekter sõltuvad Volta jõest-järvest. Et siis kui Volta tase langeb siis kõigile enam vett ja elektrit ei jätku ja jamad hakkavad pihta. Nagu nüüd. Näiteks meie linnaosas on iga kahe päeva tagant uue graagiku järgi selline mõnus elektikatkestus, mis kestab umbes öösel kella kolmest järgmise päeva õhtu kella kaheksani. Mõnna eks?

Vana graafik, mille järgi elekter läks õhtul umbes 6-7 vahel ja tuli tagasi mingi kell öö (no selline aeg kus ma maga ja kella ei vaata) istus mulle kuidagi rohkem sest asi see siis paar tundi küünlavalgel istuda ei ole või läpparist filmi vaadata, ning õhtusel ajal konditsioneerist hiigelpuudust ei tunne. Aga päeval on ju kuratlikult palav –  kujuta ette istuda Aafrikas päev läbi ilma konditsioneeri või isegi selle noh propellerita.

Muidugi saab siis mõnda teise linnaossa peitu pugeda, sest siis kui meie kandis pole elektrit siis mujal jälle on ja need kaks päeva kus meile antakse elektrit on kuskil mujal selline tore katkestus.

Vee tulemise ja minemise graafik on pisut ebaregulaarsem aga üldsielt on juhtunud nii, et siis kui parasjagu elektrit ei ole siis on vesi olemas ja veekatkestuse ajaks antakse jälle elektrit. Mis tegelt ei ole üldse tore, sest me abikaasaga soetasime hiljuti vannituppa selle kuumaveeboileri alternatiivi mis voolava vee koheselt kuumaks kütab aga noh selle aparaadi toimimiseks on oluline nii elektri kui ka vee olemasolu!!! Seega saame praegusel ajal sooja dushi nautida iga kolme päeva kohta ühel päeval. Või tegelikult poolel päeval sest vette ei anta kunagi päris õhtuni välja &%$$#@**&%!

Siis ma ikka kirusin, et kurja nad niimoodi naljatavad – tehku parem üks päev kolme päeva kohta kus pole nii elektrit kui ka vett. Sest kui ma juba niikuinii pliidil ämbridushi jaoks vett soojendan siis ei tee minu meelt oluliselt rõõmsamaks kui ma seda vett saan tünni asemel kraanist ammutada.

Siin on ju see teema, et reeglina tuleb kraanist vaid ühel temperatuuril vett – leiget.

Yleeile oligi selles mõttes eranlik päev, et sain mis tahtsin – polnud nii vett kui ka elektrit. Järgmine elektrikatkestus on  meie linnaossa (West Legon) plaanitud homseks, st algusega mingi täna öösel kell kolm. Seekord olen ma ennast juba ettenägelikult raamatuga varustanud ja puha. Pean lihtsalt ettevaatlik olema, et  seda täna  läbi ei loeks – ma jõudsin ju juba kogematta alustada ja noh mulle need kriminullid ikka istuvad 🙂 Hetkel siis käsil Ian Rankingu “Hide and Seek”

4 thoughts on “Vee ja elektri jagamine

    1. Suuremad hotellid ja restoranid on generaatoritega varustatud aga väiksematele ettevõtetele paneb see küll põntsu jah. Mitte, et generaatori kütusekulu suurematele äridele meelepärane väljaminek oleks. Ja kurja kurja! Seekordne elektikatkestus oli ikka suht ärritav. Ootasin voolu tagasi reede õhtul kella kaheksaks aga see laekus alles Pühapäeva hommikul 11 ajal ning sedagi vaid 7 tunniks – õhtu ja öö olid jälle pimedad.

    1. Väga edukalt ei saa netti jah. õnneks mul see USB pulga nett mis lisavoolu ei vaja ning läpaka aku peab ligi 4 tundi – nii sai 10-20 minuti kaupa tilgutatud neid netisessioone ja emailidel sai silm peal hoitud blackberry teenuse abiga kuniks telefonil aku pidas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *