Hoiatus: arvutiviirus levitab pettuskirja

scam, petuskeem, nigeeria kiri, turvalisus

Paar korda aastas tuleb mu elukaaslase *.de mailiaadressile Deutsche Banki libakiri, mis pajatab, et subjekti konto on sügavas miinuses ja asi halb. Eesti IT on aga alati olnud paremal järjel kui Saksa oma, ja nii on siinsed libakirjad ka monstrumilaadsed ja viiruse mõõtu. Viimase hiti eest hoiatab muuhulgas SEB koduleht:

Levimas on ingliskeelne elektronkiri, mille saatjaks on justkui SEB ja milles palutakse sisestada krediitkaardiandmeid ja PIN-kood. SEB ei ole antud kirja välja saatnud, tegemist on pettuskirjaga, mida levitab arvutiviirus.

Tegemist on mass-spämmiga, mida saadetakse arvutiviiruse poolt nakatunud arvutitest. Soovitame kirja mitte avada, vaid kohe kustutada ja kindlasti mitte klõpsata kirjas oleval lingil. SEB kliendid kelleni antud kiri on jõudnud ei tohiks mingil juhul avaldada oma internetipanga andmeid ega PIN-koode. Juhul kui andmed on siiski juba sisestatud, tuleks võimalikult kiiresti helistada SEB infotelefonile 66 55 100, et vältida võimaliku kahju tekkimist.

Tuletame meelde, et pank ei küsi mitte kunagi e-posti vahendusel mingeid kliendiandmeid ega ei käsi vahetada internetipanga paroole. Tegemist on paroolipüügi (ingl. k. phishing) nimelise kuritööliigiga, mida on põhjalikumalt kirjeldatud Arvutikaitse kodulehel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *