Hoolduslehele – Jälle!!!!

Nojah…. täna hommikul tundus Sahar-Marie kahtlaselt soe. Ma lootsin küll, et ma eksin aga kraadisin ja 38.3, proovisin uuesti teise kaenla alt ja 38.5 No kurat küll!

Jah ma vannun, aga no mis teha. Alles ma olin temaga haiglas ja hoolduslehel. Tööle tagasi sain 11 Veebruar.

Seega jah kolmapäeval on oodata suht kesist palka.  Ma olin tütrega hoolduslehel jutti 16 päeva. 80% määraga hüvitatakse minu töötasu vaid 14 järjestikuse päeva ulatuses. Siinkohal saadan sajatused perearstile, kes eelmine kord kurku ei vaadanud ja veretesti ei soostunud tegema – usun, et õige diagnoosi korral oleksin kiiremini tööle tagasi saanud.

Siis ma ravisin ju 5 päeva kõigepealt “natukene punast kõrva” ja siis sattusin Sahar-Mariega haiglasse kus ta 20 tundi pidi veetma tilgutite all.

Homme siis sama perearsti juurde uuesti hoolduslehte taotlema. Köha ei ole, nohu ka ei ole – lihtsalt see kuradima palavik. Ma lootsin alguses ikka, et äkki on mingi valepalavik või möödan valesti aga no peale lõunaund näitas kraadiklaas jälle 38.5 niiet selge on, et homme ta lasteaeda ei lähe.

Kõige rohkem ma kardangi, et tal on see va mandlipõletik tagasi sest ila eritus on hetkel nagu Berhardiinil. See sümptom oli meil siis eelmine kuu ka. Muidugi või ju loota, et ehk tuleb uus hammas ja homme on kõik ilus ja kolmap saan juba tööle tagasi…  Aga kui hakkabki korduma see mandli jama? Oeh, siis tuleb välja võtta jah?

Nüüd on lapsel palavikualandaja sees ja tuju hea – möllab ringi ja kipub õue ja kui ma poleks palaviku varasemalt lausa kolm korda mõõtnud siis ma arvaks, et laps on terve. Noh umbes nagu mu perearst eelmine kord.

Äkki ei olegi homme enne arstile minekut hea mõte lapsele palavikualandajat anda –  et noh äkki siis võetakse pisut tõsisemalt meid. Sest eelmine kord saatsis see kahtlus, et miks me üldse tulime registratuurist alates.

Silver jääb ka koju appi õde ravima, sest ega ma ei saa ju haige Sahar-Mariega teda hommikul lasteaeda viia või Mariet koju jätta kui Silverit lasteaeda viin….

Nõme on lihtsalt see, et ma jälle kaotan palgas. Just nüüd kus ma igat senti säästes püüan mingi 8000 eurot kokku koguda… Jah umbes nii palju oleks vaja, et uus korter osta. Et seda siis citadele panga pakkumise põhjals kus lepingu tasu oli 1.2% (rõlgelt suur eks?) Kredexi käendus maksaks 327 Eurot, siis veel juurde omafin ja notaritasud ja õppelaenu kinni panek…. et noh keskeltläbi 8000 oleks vaja… brrrrrrrrrrrrrr.  Ilmselt lähebki mul see korteri ostu plaan hoopis 1 aastasesse rahakogunise faasi sest intress 3.5 ei tundunud ka kõige parem. Ehk on aasta pärast paremad tingimused? Loota ju võib…  No krediidipanga otsuse ootan ka enne ära…. äkki tulevad sealt paremad tingimused ja siis tasub jälle mõelda selle ostu peale.

Oeh.. sai paras ving ja hala siia kokku aga no mis siis ikka – tuleb teinekord ka selliseid päevi!

 

0 thoughts on “Hoolduslehele – Jälle!!!!

  1. Praegu levib üks selline viirus, et kõigepealt on üle 38 palavik, siis haukuv köha ja lõpuks nohu ka. Aga palavik õnneks taandub nii viie päevaga. Ehk on teil ka seesama jama ja väga pikalt ei lähe.

    1. oeh 5 päevane palavik ja haukuv köha ei kõla tegelt ka üldse hästi. Aga eks näis, praegu hommikul kell 7 seisuga laps jumalast terve – ei mingit palavikku, nõuab süüa ja pätib ringi – sellist “haiget” ei saa küll arstile näidata.

  2. Mulle ei meeldi üldse need, kes muudkui nõu annavad. Aaaga igaks juhuks mainin, et üldiselt soovitatakse palavikku mitte maha võtta, kui hädavajadust pole. 38,5 on küll suht kõrge palavik juba, ma ise olen valmisolek nr üks palavikku maha võtma, kui üle 39 läheb. Mul sel talvel teistel eelkooliealistel palavikke ei olnudki vist eriti, aga paari kuusel kerkis palavik paarkorda üle 39. Kui tead, et su lapstel pole kalduvust palavikukrampideks, siis pole vaja väga pabistada.
    Teooria seal taga on see, et palavik on keha kaitsereaktsioon viiruste vastu. Kehal on palavikuga halb, aga viirustel on veel halvem ja kehal on viirustega kergem võidelda, kui viirused kuuma tõttu oimetud on. Seega peaks teoorias haigused kergemalt üle minema, kui palavikku alla ei võta.

    1. Enne arstile minekut palavikualandajat anda on selle perearsti nõuandeliini soovitus – et “kuuma” lapsega õue ei peaks minema. Muidu jah pole mõtet iga temperatuuri tõusu peale alandajat anda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *